مجموعه 5 جلدی قهرمان من / قهرمانان این خاک را به کودکان معرفی کنیم + مسابقه و جوایز فراوان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1780000 ریال
قیمت برای شما: 1,513,000 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 20 مهر 1401

توضیحات

کتاب "نبرد من" اثری است که توسط آدولف هیتلر نوشته شده است و بیانگر اندیشه های سیاسی هیتلر و ناسیونال سوسیالیسم می باشد. کتاب"نبرد من" شرحی بر اصول اساسی کشور آلمان و آینده آن از دیدگاه سیاسی و اصلاحات داخلی است که آدولف هیتلر در سال 1924 زمانی که به جرم خیانت در قلعه لندربرگ زندانی بود به منشی خود؛ رودلف هس، دیکته کرد.

کتاب "نبرد من" در دو جلد به ترتیب در سال های 1925 و 1927 منتشر شد و پس از انجیل، پرفروش ترین کتاب در آلمان بود. علی رغم سبک نگارش نامتعارف این کتاب در دوره تسلط نازی ها از جایگاه خوبی برخوردار بود و حتی در برنامه درسی مدارس نیز گنجانده شد. اثر حاضر ترجمه دو جلد از کتاب نبرد من است.

آدولف هیتلر کتاب نبرد من را چگونه نوشت؟

نبرد من کتابی که توسط آدولف هیتلر نوشته شده است و بیانگر اندیشه های سیاسی هیتلر و ناسیونال سوسیالیسم می باشد.

هیتلر در سال 1924 هنگامی که در قلعه لندربرگ زندانی بود بخش اول کتاب را با دیکته کردن جملات به منشی خود به وجود آورد. بخش دوم پایان همان سال پس از آزادی زودهنگام او از زندان نوشته شد.

پس از به قدرت رسیدن حزب ناسیونال سوسیالیسم در آلمان و تشکیل رایش سوم این متن به کتاب مقدس حکومت نازی نبدیل شد و حزب در هر فرصتی از جمله در مراسم ازدواج و اخذ مدرک دیپلم آن را در میان مردم پخش می کرد و پیر و جوان را با خواندن آن فرا می خواند.

در سال 1943 بیش از 10 میلیون نسخه از این کتاب در آلمان پخش شد. با قدرت گرفتن ناسیونال سوسیالیست ها در آلمان فروش و توزیع نبرد من نیز رواج گرفت. از اواسط دهه 1930 کتاب هیتلر به خرج دولت به زوج های تازه ازدواج کرده هدیه می شد.

فروش نسخه های دست دوم کتاب ممنوع بود و تدریس آن در مدرسه ها به عنوان جزئی از برنامه تبلیغاتی حزب ناسیونال سوسیالیست از همین دوران آغاز شد.

از این کتاب تا پایان جنگ جهانی دوم نزدیک به یازده میلیون نسخه انتشار یافت. نبرد من پس از جنگ جهانی هرگز در آلمان تجدید چاپ نشده.

البته دلیل اصلی آن مخالفت وزارت دارایی ایالت بایرن بوده که امتیاز نشر آن را در اختیار دارد و ممنوعیتی در این زمینه وجود ندارد. این کتاب به بسیاری از زبان های جهان ترجمه شده است.

گزیده اول کتاب نبرد من آدولف هیتلر:

اتریش و آلمان وابستگی های زیادی با هم دارند. بچه های اتریشی و آلمانی در مدرسه، از تاریخ یکدیگر باخبر می شوند و با مشتركات زیادی رشد می کنند. آنها خود را متعلق به یک سرزمین می دانند. جدا کردن آلمان از اتریش مثل تقسیم یک کشور به دو قسمت است، مشترکات این دو ملت به اندازه ای به هم نزدیک است که خود را در شادی و غم هم شریک میدانند.

با این اوصاف، تدریس تاریخ و جغرافیا براسلوب درستی بنا نشده است و معلمین تاریخ تنها تاریخ وقوع جنگ ها را به شاگردان آموزش می دهند و اینکه این جنگ ها در کجا و بین چه کسانی اتفاق افتاده، یا چه کسی در چه تاریخی و در کجا به دنیا آمده یا از دنیا رفته اند؛ اما آنچه شاگردان باید یاد بگیرند دلیل وقوع جنگ ها و ریشه یابی حوادث مهم تاریخی است.

به هر حال من این شانس را داشتم که با یک معلم تاریخ خوب آشنا شوم. او دلیل بروز جنگ ها، حوادث تاریخی، منشأ و عوارض و پیامدهای آنها را برایمان توضیح می داد.

این آموزگار قابل احترام و منحصر به فرد، هر آنچه را که در فراگیری تاریخ مهم بود به ما منتقل می کرد و دلیل نبردها را به روشنی شرح می داد؛ من با گذر زمان از این اطلاعات تاریخی بهره زیادی بردم و هنوز هم آن معلم تاریخ را به خاطر دارم که با مهربانی و شور و هیجان، چنان حوادث تاریخی را به خوبی و با دقت به تصویر می کشید که تمام آن رویدادها با جزئیاتش در پیش چشم ما مجسم می شد.

تأثیر این معلم و آموزه هایش روی من عمیق بود، او حقایق زیادی را به من آموخت و بدون آنکه خودم آگاه باشم بخشی از شخصیت سیاسی و اقتصادی مرا پی ریزی کرد.

صفحه 17 کتاب نبرد من

گزیده دوم از کتاب نبرد من آدولف هیتلر:

گروه ما اولین جلسه رسمی خود را در یک سالن عمومی در تاریخ ۲۴ فوریه ۱۹۲۰ برگزار کرد. این جلسه بسیار شلوغ بود و با استقبال بالایی روبرو شد؛ بنابراین لازم دیدیم تا مجددا یک جلسه دیگر تشکیل دهیم.

در ابتدا قصد داشتیم هر ماه یک یا دو جلسه برگزار کنیم؛ اما استقبال به اندازهای زیاد بود که هفته ای یک جلسه تشکیل میدادیم آن هم در شهر کوچک مونیخ. جلسات ما اهمیت زیادی پیدا کرد و به زودی محل تشکیل جلسه، شهرت زیادی پیدا کرد.

تنها نگرانی ما لزوم تأثير سخنرانی ها روی حضار بود. هرهفته جلسات تشکیل می شد و حضار با اشتیاق در نظم و سکوت به سخنرانی ها گوش می کردند. موضوع سخنرانی ها برنامه حزب، منطق جنگ و مسئولیت فرماندهان در زمان جنگ بود. بسیاری از افراد تا آن زمان گمان می کردند مسائل جنگ و صلح به مردم عادی ارتباطی ندارد؛ ولی با این موضوعات را با مردم در میان می گذاشتیم.

مطالبی که حزب ما بیان می کرد تمام برای مردم جدید بود و قبل از آن کسی درباره آنها با مردم سخن نگفته بود. هر چند که امروزه به راحتی درباره این موضوعات صحبت می شود یا متن نوشته می شود؛ اما در آن روزها ما مردم عادی و کارگر را در جریان این موضوعات مهم قرار می دادیم که برای بسیاری قابل درک و تحمل نبود.

برخی نیز بر این باور بودند که ما در تصمیمات عالي جمهوری آلمان دخالت می کنیم. در آن روزها حرف زدن درباره پیمان صلح یا مسئولیت فرماندهان و رؤسای جنگی به معنای مخالفت فاحش با جمهوری بود.

صفحه 318 کتاب نبرد من

پیشنهاد ما: کتاب داداش ابراهیم

پیشنهاد ما: کتاب توحید مفضل

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->