خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب شش محور جهاد تبیین


قیمت پشت جلد: 680000 ریال تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 23 فروردين 1402

توضیحات

یکی از مهم ترین مباحث ذکر شده در صحبت های این سال های حضرت آقا مبحث جهاد تبیین و شش محور آن می باشد. اما به راستی که جهاد تبیین به زبان ساده چه معنی می دهد و چگونه می توان به این امر دست یافت؟

کتاب "شش محور جهاد تبیین" تازه ترین اثر سید محمد حسین راجی، نویسنده کتاب محبوب صعود چهل ساله می باشد که سعی دارد مفاهیم مرتبط به این حوزه را مورد واکاوی قرار دهد.

دشمن شناسی، گام مهم در جهاد تبیین:

یکی از مهم ترین مسائل، در جهان تبیین بازگو کردن جنایات آمریکاست که متاسفانه بسیار کم به آن پرداخته شده است.

شروع تاریخ کشور آمریکا با غارت و غضب همراه بوده است. در سال 1492 میلادی کریستوف کلمب دریانوردی اسپانیایی برای سفر به هندوستان آماده شد. سفر به هندوستان معمولا از شرق اتفاق می افتاد ولی راه شرقی برای اروپایی ها دور و ناامن بود.

از این رو پادشاه اسپانیا با توجه به این که می دانست زمین گرد است به کریستوف کلمب دستور داد راهی از غرب پیدا کند.

کلمب و همراهانش با سه کشتی بزرگ و همراه با اسلحه ها و توپ های جنگی سفر خود را آغاز کردند تا طلا و ابریشم و ادویه و دیگر کالاهای ارزشمند را تهیه کنند.

کلمب و یارانش بعد از 33 روز به خشکی رسیدند، انها ابتدا گمان کردند به هندوستان رسیده اند اما بعد ها فهمیدند آنجا جایی غیر از هند است. آن ها به جای قاره آسیا به قاره آمریکا رسیده بودند.

شش محور جهاد تبیین در سخنان رهبری:

مطلبی که من بیشتر می خواهم روی آن تکیه کنم و توجه شما و دیگرانی که این صحبت را می شنوند جلب کنم، جهاد تبیین است که من این را مکرر تکرار کرده ام.

امروزه با گسترش رسانه ها  فضای مجازی مسئله روایت درست حوادث بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل جهاد تبیین یک فریضه است.

جهاد تبیین یک فریضه قطعی و یک فریضه فوری است و هرکسی که می تواند باید اقدام کند و حالا عرض خواهم کرد که مسئولین در این زمینه بیشتر موظند.

مسئله جهاد تبیین به تصریح قرآن کریم اهمیتی بسیار ژرف دارد. چرا که هم جنبه الهی و هم جنبه انسانی دارد. بدین بیان که تبیین دستگیری از دل و ذهن انسان هایی است که دچار عدم علم، شک و جهالتند.

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس