فروش ویژه کتاب «الغارات» - با مقدمه استاد پناهیان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


ما هم جنگیدیم


قیمت پشت جلد: 450000 ریال
قیمت برای شما: 427,500 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 8 ارديبهشت 1401

توضیحات

هویت ایران اسلامی و سربلند حال حاضرمان به روز های پر سر و صدای چند دهه پیش باز میگردد. روزهایی که جوشش و خروش غیرت مردان و زنان ایرانی عامل و مایه حفظ این خاک پاک بود.

به یاد روزهایی که فرزندان این زمین، با دستانی خونین به دنبال حفظ این خاک بودند و مادرانی که در پشتیبانی آنان مشخص نبود که آیا لباس های خونین که می شویند، خون پاک فرزند خودشان است و یا نه؟ 

این شیرزنان هم با پشتیبانی خودشان فریاد می زدند که "ما هم جنگیدیم". این کتاب که روایتگر روزهای افتخار ایرانی بودنمان است به داستان های زنان ملاردی از پشتیبانی دفاع مقدس رفته است. کتاب "ما هم جنگیدیم" توسط انتشارات راه یار در قطع رقعی و با 216 صفحه به چاپ رسیده است.

معرفی کتاب ما هم جنگیدیم:

"ما هم جنگیدیم" از داستان های شمسی خانمی می گوید که اتفاقات زیبایی را در جنگ تحمیلی رقم زدند. به نظرتان آیا می شود آن همدلی ها و زیبایی هارا با پول به دست آورد؟ با نفت می شود به وحدت رسید؟

روایت هایی که در این کتاب می خوانیم نه به زور بوده است و نه اجباری در انجامش داشته. آن نقطه از تاریخ ایران، نقطه برازنده و درخشان این چهارگوشه چهارفصل است.

شاید امروزه برای ما که درگیر این دنیای پیچیده و پرشتاب هستیم باورش سخت باشد این حجم از فداکاری و ایثار زنانی که نیاز زمانه خود را درک کردند و آتش به اختیار، با تمام توان آنچه را که تکلیف خود دانسته بودند انجام دادند.

شمسی خانم از همان دوران انقلاب، راه انقلابی شدن را میدانست. همان خانه اش در ملارد تبدیل به آموزشگاه قرآن شده بود. همان زنان و کودکان بودند که اولین راهپیمایی های ملارد را تشکیل دادند.

همان خانه، چشم امید رزمندگان اسلام شد. روز هایی که کامیون کامیون نان و مربا و ترشی از ملارد هدیه می شد به سمت خط های حق علیه باطل.

کتاب "ما هم جنگیدیم" را بخوانیم. با روایت های شمسی خانم و هم شهری هایش پیش برویم تا بدانیم و درک کنیم که غیرت زنان ایرانی چه کارهایی که نمی کند...

 

پیشنهاد کتاب: خرید کتاب اثر مرکب

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->