فروش ویژه کتاب «الغارات» - با مقدمه استاد پناهیان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


امام فراتر از مرزها


قیمت پشت جلد: 350000 ریال
قیمت برای شما: 315,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 8 ارديبهشت 1401

توضیحات

آیت الله خمینی، غرب را با بحران جدی برنامه ریزی مواجه کرد، تصمیمات او آن چنان رعدآسا بود که مجال هر نوع تفکر و برنامه ریزی را از سیاستمداران و نظریه پردازان سیاسی می گرفت...

کتاب "امام فراتر از مرزها" به سراغ سخنان مردم نسبت به امام و ناگفته های دوران امام و انقلاب باز میگردد، این کتاب کتاب توسط انتشارات راه یار در قطع رقعی و با 224 صفحه به چاپ رسیده است.

مقدمه کتاب امام فراتر از مرزها:

در گستره جبهه فرهنگی ما به صدها سوژه و موضوع بر می خوریم که بعضا در طول این چهل سال حتی یک محصول خوب به صورت مستقل برایشان تولید نشده است. لذا دست به پژوهش هایی زدیم تا بتوانیم از منابع و محتواهای تولیدشده، گوهرهایی استخراج کنیم.

هدف اصلی از این پژوهشها و رصدها تلاش در راستای تولید و بازآوری آثاری بوده است که از فهم یک نیاز و خلأ در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

یک هدف جریان ساز دیگر تلاشی بوده است برای تزریق یک خون تازه به جریان تاریخ شفاهی جبهه فرهنگی انقلاب در جهت ایده دهی و برجسته کردن حوزه های مغفول و روایت نشده جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است و در همین بستر تلاش شده است که به واسطه نشر این آثار، صدها چهره تولیدکننده و فعال در عرصه های متنوع هنری، فکری و رسانه ای جبهه فرهنگی به رخ کشیده شوند.

یک هدف مهم دیگر که در این پژوهش ها دنبال می شد، آواربرداری از صدها هزار روایت ناب و دست اولی است که در همه این سالها در گوشه کتاب ها، روزنامه ها، مجلات، ویژه نامه ها، سایت ها و... خاک می خوردند و هیچ زمان ضریب مناسبی را که باید، پیدا نکرده بودند.

امام تخلیه فراتر از مرزها، نامه های مردمی به امام، روایت های ناگفته از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مانند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به روایت هنرمندان (اعم از سینماگران، عکاسان، هنرمندان تجسمی و...)، زندگی و خاطرات قله های هنر و ادبیات انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر، دیالوگ های ماندگار فیلم های ایرانی، عاشقانه های شهدا و... برخی از عناوین این مجموعه هستند.

امام محبوب قلب:

انقلاب اسلامی ایران موجب عزت و سرافرازی تمامی ملل اسلامی و مستضعفان و شکل گیری روح مقاومت و پایداری در برابر استکبار جهانی است. ایران سند و پشتوانه ای قوی برای اسلام و مسلمانان و اعراب است.
علت محبوبیت امام خمینی و انقلاب اسلامی ایران در میان ملت های جهان آن است که انقلاب اسلامی و رهبری آن با آمریکا و ارتجاع مقابله کرده و آزادی قدس را از اهداف نهایی خود اعلام کرده است.

انقلاب اسلامی ایران تنها یک انقلاب علیه شاه مخلوع نبود، بلکه انقلابی در جهت بیداری ملت ها و نیروهای انقلابی به شمار می رود. این انقلاب را نمی توان تنها پیروزی اسلام و تمدن غرب دانست، بلکه روشن ساختن اصالت اسلامی و بیرون آمدن از حالت خمودگی و رکود و گرایش به سوی سازندگی و جهشی به طرف ایفای نقش اصیل و تاریخی اسلام بوده است. انقلاب اسلامی ایران نشان داد با اتکا به اراده ملت دیگر احتیاجی به سلاح های پیچیده نیست.

صفحه 50 کتاب امام فراتر از مرزها

سخنان محقق و نویسنده کلمبیایی:

امام خمینی نیاز به اسلام را در دنیا احیا کرد. در قرن بیستم سه شخص در دنیا مطرح شدند و در تمامی مجامع سیاسی مورد توجه سیاستمداران قرار گرفتند. یکی از آنها گاندی بود، دیگری یحیی (رهبر مردم واتیکان) و سومین آنها حضرت امام خمینی است.

از بین این سه رهبر تنها کسی که فرهنگ روحیات و سخنانش در بین مردم مؤثر واقع شد، امام خمینی بود. امام خمینی رهبر مسلمان و آزادهای بود که توانست با قیامی، اسلام را در بستر کشور پهناور ایران جای دهد و نیاز به اسلام را در دنیا احیا کند.

امام خمینی در سایه حکومت اسلامی و تدبیر و درایت توانست الگوی سایر رهبران دنیا باشد. با قیامی، اسلام را در بستر کشور پهناور ایران جای دهد و نیاز به اسلام را در دنیا احیا کند.

صفحه 110 کتاب امام فراتر از مرزها

پیشنهاد ما: کتاب بیست و هفت روز یک لبخند

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

سلام. بسیار عالی. خیلی سایت خوبی دارید. لطفا از کتاب های امام بیشتر بزارید.

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس
-->