مجموعه جذاب دانستنی های شگفت انگیز همراه با 40 % تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب مدیریت و سازمان مبتنی بر ایمان

مولف (پدیدآور) :

نجاری رضا


قیمت پشت جلد: 1110000 ریال
قیمت برای شما: 1,054,500 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 8 آبان 1401

توضیحات

کتاب "مدیریت و سازمان مبتنی بر ایمان" اثر دکتر رضا نجاری به عنوان منبع درسی درس فلسفه مدیریت از دیدگاه اسلام (تحلیل فلسفی مدیریت در اسلام یا مبانی فلسفی در مدیریت) برای دانشجویان رشته مدیریت دولتی بازرگانی و صنعتی در مقطع دکتری و نیز مدیریت اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد قابل استفاده است.

معرفی کتاب مدیریت و سازمان مبتنی بر ایمان:

پس از عصر رنسانس، شاید تنها موضوعی که در دو قطبی غرب و شرق مورد توافق قرار گرفت، دوری از خدا، دین، معنویت و ایمان به ماورای صاده بود از افیون توده ها خواندن دین تا انکار خدا).

همه حقیقت، منحصر در دنیای مادی و امور فیزیکی شد. در تمام عرصه و ابعاد زندگی انسانی امر غیر مادی نه درک می شد و نه ارزش درک شدن داشت. تمدن مادی با پیشرفت فناورانه بزرگ به پیش می رفت و جای خالی خدا و معنویت را پر می کرد. اما این ظاهر قضیه بود کم کم بی معنا بودن زندگی و احساس پوچی و سرکوب نیاز غریزی و فطری انسان به افسردگی و از خود بیگانگی و افزایش خودکشی ها منجر شد.

البته این تلنگر برای بشریت کافی نبود تا اینکه این تفکر مادی دریافت که رفتارهای فردی و اجتماعی انسانها متأثر از عوامل غیر مادی هم هست. مشاهده ایثارگری ها در جنگ جهانی دوم که حتی منجر به کشته شدن نظامیان می شد برای برخی این فکر را ایجاد کرد که امور غیر عادی در شکل گیری رفتار نقش دارد.

این واقعیت غیرقابل انکار داشت به فراموشی سپرده می شد که انقلاب اسلامی ایران توسط مردم ایران به رهبری حضرت امام خمینی به وقوع پیوست. ایثارگری های فراوان مردم در اثر دین، معنویت و ایمان تلنگر اساسی برای بطلان ادعای دویست ساله غرب و شرق بود.

پس از آن با شروع جنگ تحمیلی توسط صدام با پشتیبانی تمام قدرت های جهانی و مقاومت و ایثارگری مردم ایران و رشادت و شهادت طلبی رزمندگان اسلام، اندیشمندان را متقاعد کرد که خدا، دین، معنویت و ایمان افراد و جامعه آثار عینی غیر قابل انکار دارد و دنیای کنونی نمی تواند آن را نادیده بگیرد.

البته در عرصه سیاسی برخی از قدرت های جهانی با الگوبرداری از آن و سوء استفاده از ایمان مذهبی با راه اندازی جنگ های خونین سعی کردند تا به اهداف سیاسی خود برسند (مسلمان کشی و اسلام هراسی).

 

پیشنهاد ما: کتاب علی لندی

پیشنهاد ما: کتاب ترگل

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس