خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1940000 ریال
قیمت برای شما: 1,649,000 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 20 آبان 1402

توضیحات

جنگ، کار پیچیده ای است. مدیریت جنگ و فرماندهی جنگ، کار بسیار سنگین و پیچیده ای است. این کار را جوان های نورس ما در بسیاری از بخش ها انجام می دادند. این تدبیر، این حکمت، چیز بسیار شگفت آوری است، مظهر شکوفایی و استعداد ها و ظرفیت هاست.

جمله بالا از رهبر انقلاب، امام خامنه ای نشان دهنده اهمیت کار مدیریتی در جنگ است. کاری که فرماندهان آن را بر دوش دارند. کتاب "قله های معنویت" به قلم زهرا سادات حسینی سیری است در سیره فرماندهان دفاع مقدس که توسط انتشارات خط مقدم به چاپ رسیده است.

معرفی کتاب قله های معنویت:

کتاب حاضر، نخستین کتاب از مجموعه خاطرات موضوعی دفاع مقدس است که به همت مرکز پژوهشهای بنیاد فرهنگی شهید شیرازی تهیه و تدوین شده است.

کتاب "قله های معنویت" دو خصوصیت منحصر به فرد دارد که این مجموعه را از دیگر کتب متمایز می کند: مجموعه، دارای بیش از ۸۰ منبع مشخص است که پس از مطالعه ی بیش از ۵۰۰ کتاب از خاطرات دفاع مقدس در طی ۵ سال انتخاب شده اند.

بی شك شیوه های نگارش این کتب، متفاوت بوده، و بنابراین لازم دیده شد که بدون دست برد به محتوای خاطرات، روش نگارش و علامت گذاری متون یکدست شود تا شما خواننده ی گرامی شاهد تشتت این روش ها نباشید. از این رو ممکن است بین متن حاضر و متن اصلی و مرجع، اندکی تفاوت دیده شود؛ که امید است در نظر شما گرامیان، بخشیده شود.

خاطرات موجود در این کتاب که بیش از ۳۰۰ خاطره است، از میان حدود ۱۵۰۰ خاطرهی جذاب و جالب و درس آموز برگزیده و در فصول این کتاب تنظیم شده اند.

کتاب حاضر، در دوازده فصل و موضوع، به گوشه هایی از زندگی و سیره ی - فرماندهان دوران طلایی دفاع مقدس اشاره کرده که هر يك، سرمشقی پسندیده برای سبک زندگی امروز ماست و امید که بتوانیم با این سرمشق، زندگی مان را به شیوه ی آرمانی و دینی نزديك تر کنیم.

ویژگی اخلاقی شهید زین الدین:

عاملی که محبت «آقامهدی زین الدین» را در طرد نمیکرد دلها گستراند، شخصیت پرجاذبه ی او بود. ایشان، دور از هرگونه ریا و در کمال صداقت و پاکی، طوری رفتار می کرد که دیگران، خواسته و ناخواسته، به حوزه ی نفوذ و دوستی او کشیده می شدند.

شاید اگر او فرمانده نبود و چنین مسئولیت مهم و ویژه ای بر دوش نداشت، بروز این رفتار از یک رزمندهی مسلمان و معتقد، عادی جلوه کند؛ اما نکته این است که او در حالی چنین ساده و صمیمی و باصفا بود که هزاران نفر، گوش به فرمانش بودند. هرگز در پی تشریفات و در بند ظواهر نبود. به راحتی و بی تکلف سخن می گفت. در جمع رزمندگان حاضر می شد، با آنها غذا می خورد، درد دل هایشان را میشنید، و از همه مهم تر، آنان را سخت قابل احترام و تکریم میدانست.

او هرگز کسی را به علت ضعف هایش در کار، از خود دور نمی کرد. اگر میدید مدیریت نیرویی ضعیف است، او را طرد نمیکرد. می آورد پیش خودش. مدتی در فرماندهی به او راه و رسم کار و چیزهایی را که باید بیاموزد، می آموخت. بعد دوباره در جایی مناسب از همان نیرو استفاده می کرد. در این چند سال، ما ندیدیم که ایشان کسی را طرد کند.

صفحه 197 کتاب قله های معنویت 

زهد و ساده زیستی فرماندهان:

یادم که به خانه ی ساده و کوچکمان، آن خانه ی قشنگمان، می افتد، دلم پر از غرور و شادی می شود. ما برای شروع زندگی مان از هیچکس هدیه ای نگرفتیم؛ چون فکر میکردیم اگر هدیه بگیریم، بعضی چیزها تحمیلی وارد زندگی مان می شود؛ حتی اسباب و اثاثی که به نظر لازم می آید.

تمام وسایل زندگی ما همین ها بود: یکی دوتاموکت، یک کمد، یک ضبط، و چندین جلد کتاب. یک اجاق گاز دوشعله ی کوچک هم خریدیم که تا همین اواخر، نگه اش داشته بودم. ما آن را بعد از این که از خانه ی عمه ی حمید آمدیم بیرون، خریدیم.

زندگی مان خیلی ساده بود. هیچ وقت از دنیا حرف نمی زدیم. اگر خریدن وسیله ای ضرورت پیدا می کرد، به خصوص بعد از به دنیا آمدن بچه ها، درست یک ربع قبل از رفتن حمید باکری، از آن وسیله میگفتم، و او هم سریع می رفت، می خرید و می آورد.

همیشه به من میگفت: درست زمانی برو خرید که واقعا معطل مانده باشی.

صفحه 369 کتاب قله های معنویت

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس