خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 600000 ریال
قیمت برای شما: 534,000 ریال 11 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 2 دي 1402

توضیحات

برخی از کتب منتشر شده در مورد وقایع عاشورا دارای نثری سخت و یا همراه با سانسور می باشند. کتاب "عاشورات" اثری است بر گرفته از لهوف و الارشاد که با نثری روان به قلم امیرخداوردی نگاشته شده است. فرم نگارشی این کتاب بی نظیر است و توجه هر خواننده ای را به خود جلب می کند.

برشی از کتاب عاشورات:

و من با مالک بن نضر ارحبی بودم که بر حسین وارد شدیم. بر او سلام کردیم و نزد وی در خیمه نشستیم. خیر مقدم گفت و سبب پرسی که به کربلا چه می کنیم؟

گفتیم: آمده ایم تا سلامی تو را گوییم و عافیت از خدای برای تو طلبیم و دیدار تازه کنیم و از اخبار مردمان تو را باز گوییم که ایشان بر جنگ با تو متفق اند. رای تو چیست؟

گفت: خدای مرا بس است و هم او نیک نگاه بان من است.

پس ما شرم حضور داشتیم، برخاستیم و حسین را دعای خیر گفتیم. گفت: شما را چه از یاری من باز می دارد؟

معرفی کتاب عاشورات:

امیر خداوردی دانش آموخته سطح چهارم فقه و اصول و کارشناس ارشد ادبیات فارسی، پس از یک دهه حضور فعال در عرصه رمان نویسی حالا در کتاب عاشورات به داستان حسین بن علی پرداخته است و روایتی مختصر و بی حاشیه در سبک و زبانی ادبی و خوش خوان پیش روی ما می گذارد.

این اثر مشتمل بر تمامی حوادث مهم منتهی به واقعه عاشورا و روز واقعه و ماجرای اسران کربلاست.

نثر و زبان عاشورات در عین روانی و سادگی وم دار تفسیر طبری، روض الحنان ابوالفتوح رازی، کشف الاسرار میبدی، و فیض الدموع نوشته ملا محمد ابراهیم نواب تهرانی است.

محتوای عاشورات تماما برگرفته از لهوف نوشته سید بن طاووس و الارشاد نوشته شیخ مفید و تاریخ الامم نوشته محمد بن جریر طبری است.

امیر خداوردی در ارائه داستان کربلا از فرم ویژه ای بهره می برد که در نوع خود کم نظیر است و متون مقدس خصوصا اناجیل اربعه را به یاد می آورد.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس