خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 2800000 ریال
قیمت برای شما: 2,520,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 12 مهر 1402

توضیحات

کتاب شناخت نامه نبوت، ادامه مباحث اعتقادی درباره نبوت است و به مباحث عمومی مرتبط با نبوت می پردازد که به آن "نبوت عامه" می‌گویند.

این عنوان برای بیان مسائل عمومی نبوت است که ویژگی‌های مشترک همه پیامبران را توضیح می‌دهد.

همچنین عنوان "نبوت خاصه" به مباحث خاص ویژه مرتبط با هر یک از پیامبران اشاره دارد. در نتیجه، جلد بعدی این مجموعه به بحث درباره نبوت خاصه می‌پردازد که شامل زندگی و صفات شخصی انبیای الهی می‌شود.

مجموعه نبوت عامه در هفت فصل، با استناد به تقریباً ۹۰۰ آیه و روایت، مباحثی را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

فصل اول با عنوان "فلسفه نبوت" به بررسی دلایل ارسال پیامبران می‌پردازد و بر روی هدایت، بیدار شدن عقل، دعوت به خدا، ارائه راه حل‌های منافع بشر، رفع اختلافات، یادگیری و تربیت، زنده کردن ارزش‌ها، تحرک مردم به سوی عدالت و تکمیل حجت بر مردمان تأکید می‌کند.

فصل دوم به مباحث مرتبط با "وحی" می‌پردازد و با تفسیر آن در قرآن و حدیث، نمونه‌هایی از انواع وحی به پیامبران، خلفای الهی و غیر خلفا را در آیات و روایات مطرح می‌کند.

فصل سوم، اهمیت شناخت پیامبران، ایمان به آنان، تداوم ارسال پیامبران و سنت وصیت، تعداد پیامبران، پیامبران اولی‌العزم، تفاوت بین رسول و نبی، گستره و دامنه بعثت، انواع و زبان آن‌ها را شرح می‌دهد.

فصل چهارم نشانه‌های پیامبران از جمله بشارت از پیشینیان، معجزات و خصوصیات آن‌ها و دیدگاه مخالفان در برابر معجزه را بررسی می‌کند.

در فصل پنجم، ویژگی‌های پیامبران را مورد توجه قرار می‌دهد و ویژگی‌های ذاتی، اخلاقی، علمی، تبلیغی، عبادی و... پیامبران را تبیین می‌کند.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس