خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب سفر به روزهای جنگ

مولف (پدیدآور) :

سعید علامیان


قیمت پشت جلد: 1200000 ریال
قیمت برای شما: 1,020,000 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 20 آبان 1402

توضیحات

سید حسام هاشمی را بیشتر همراه با شهید علی صیاد شیرازی می شناسند. آن دو با هم دووران انقلاب، دفاع در کردستان و هشت سال جنگ را سپری کردند. کتاب "سفر به روزهای جنگ" روایتگر خاطرات امیر سرتیپ سید حسام هاشمی است که توسط انتشارات خط مقدم به چاپ رسیده است.

پشت جلد کتاب سفر به روزهای جنگ:

با شروع عملیات فاو از ما خواسته شد برای پشتیبانی از عملیات والفجر 8 هرچه زودتر عملیاتی در منطقه سلیمانیه عراش داشته باشیم.

از طرف صیاد شیرازی برای ارائه گزارش به تهران و ملاقات آقای هاشمی رفسنجانی رفتم از روی نقشه شرحی از کارهای انجام شده به ایشان دادم.

آقای هاشمی تشکر کرد و گفت: جناب سرهنگ هاشمی، ما در فاو به شدت در فشار پاتک های دشمن به خصوص بمباران های شدید هوایی هستیم. اگر بتوانید کاری در شمال غرب بکنید تا توجه عراق به آن منطقه جلب شود، حتی سر پند هواپیمای عراقی را به طرف شمال غرب برگردانید، خدمت بزرگی به جبهه جنوب می کنید! بروید و هر چه زودتر این عملیات را آغاز کنید.

گزیده ای از کتاب سفر به روزهای جنگ:

با هماهنگی و طرح ریزی جناب سرگرد صیاد برادر رحیم صفوی و فرماندهان نیروهای اعزامی ابتدا عملیات آزادسازی «تپه ی منبع آب» در شمال دیدگاه را انجام دادیم. ارتفاع این تپه خیلی بیشتر از دیدگاه بود. با پشتیبانی و تیراندازی توپخانه و نیروهای عمل کننده ی برادران سپاه این ارتفاع آزاد شد، و نیروهای اعزامی از ارومیه در آن مستقر شدند.

عملیات ،بعدی حمله به تپه های غربی میدان اقبال و آزادسازی قسمت شرقی آن بود که روز سیزدهم اردیبهشت اجرا شد. در این حمله توانستیم قسمتی از شرق میدان را آزاد کنیم و ساختمان مخابرات شهر به دست ما افتاد. پس از دوازده روز توانستم از این ساختمان به خانه ی پدرخانمم زنگ بزنم. اتفاقاً سال روز تولد دومین فرزندم سید هادی بود با همه ی اهل خانه صحبت کردم.

در همین ،روزها فرماندهان سپاه اعزامی از ،تهران ارومیه و اصفهان که چندان از برادر رحیم صفوی تبعیت نداشتند و از نحوه ی عملیات ها هم راضی نبودند در ساختمان کاخ جوانان جمع شدند.

صحبت از فرماندهی مشترک و یکپارچه ی عملیاتها به میان آمد از ارتش علاوه بر صیاد و من یک نفر هم از لشکر ۲۸ کردستان در آن جلسه شرکت داشت. پس از بحث طولانی همه به اتفاق جناب سرگرد صیاد شیرازی را برای فرماندهی عملیات پذیرفتند، و برادر رحیم صفوی هم قائم مقام صیاد انتخاب شد. آن روز، صیاد شیرازی برای اولین بار از طرف رزمندگان برای فرماندهی عملیات در صحنه ی عملیات انتخاب شد.

صفحه 120 کتاب سفر به روزهای جنگ

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس