مسابقه کتابخوانی (عسل مثل یه قصه) + همراه با جوایز نقدی حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 900000 ریال تاریخ بروزرسانی: جمعه 29 مهر 1401

توضیحات

کتاب "ستاره سهیل" داستان زندگی عالمی ذوالفنون است که حقیقت را یافت و راهنمای حق جویان شد، با تکیه بر علومی که از دل حوزه علمیه و عالمان روزگار فرا گرفت پای در دنیای ریاضی، فلسفه، منطق و... نهاد، دانشمندی فرهیخته که نشان لیاقت از زبان رهبر انقلاب دارد، علامه دهری که چون "ستاره سهیل" در آسمان ایران و جهان درخشید، ستاره ای که نورش چندین برابر خورشید است و در هر آسمان و افقی قابل رویت نیست.

کتاب "ستاره سهیل" گوشه ای کوچک از زندگی ای بزرگ است که مستند می باشد و با راهنمای جناب عبدالله حسن زاده آملی، فرزند برومند علامه حسن زاده آملی راهی نو یافت.

در پشت جلد کتاب ستاره سهیل می خوانیم:

پس از ادای نماز و دعا، به محضر مولای عرشیان و فرشیان امام رضا رسیدیم. من محو جمال نورانی و زیبا و دلارای امامم شده بودم و این بین هیچ حرف و سخنی نزدم و از خواسته دلم چیزی بروز ندادم.

اما ائمه، حجت های خداوند و انوار الهی اند، حرف ناگفته را می دانند و سخن نانوشته را می خوانند. امام با دست مبارکشان به من اشاره ای نمودند و فرمودند: نزدیک بیا...

و من مانند انسان های عاشق و مجنون، مشتاقانه و سر از پا نشناخته خود را به امام رضا رسانیدم. در این هنگام امام رضا سر مبارکشان را جلو آوردند و امر کردند تا من حقیر، دهان به دهان مبارک امام گذارم و از کوثر دهان امام، آب حیات بنوشم...

آب دهان ضامن آهو را به جان کشیدم و از حلاوت آن سرشار شدم و شعفی عجیب بر من مستولی شده بود. انگار زمین و زمان ایستاده بود و ملائک تکبیرگویان این صحنه زیبا را که به تصویر کشیده شده بود، می نگریستند.

گزیده ای از کتاب ستاره سهیل:

راستش مدتیست، یک شخصیت ایرانی، تمام توجه ریاضی دانان و حتی دانشمندان دنیا را به خودش جلب کرده، شخصیتی که برای هر سؤال علمی، جوابی داره، حتی خیلی از مسائل مبهم ریاضی را به راحتی حل کرده، ما خیلی دوست داریم بدونیم، راز و رمز کار ایشون در چی هست؟

آرشیدا سری تکان داد و گفت: راز و رمز؟ خوب حتما ایشون نخبه است دیگه... مثل بقیه نوابغ..

ریچارد نفسش را به شدت بیرون داد و گفت: نه توجه نکردید چی گفتم، بله اگر مثل بقیه نخبه ها در یک حیطه فعالیت میکرد و استاد به شمار می آمد، حرف شما درست بود، اما ایشون فردی عجیب هست نه تنها در ریاضی، بلکه نجوم، فلسفه، حتی طب هم وارده، تحقیقات ما نشان داده مسلط به زبانهایی غیر از فارسی مثل فرانسه و... هم هست، حتی ایشان در ادبیات فارسی هم به استاد به شمار میاد و می تونیم بگیم در نوع خودش، شاعری چیره دست هست و این عجیبه، اصلا مگر امکان داره؟

آرشیدا که هر چه بیشتر صحبت های ریچارد را گوش می کرد، مبهوت تر می شد و خیلی دوست داشت زودتر نام فرد مورد نظر ریچارد را بداند، کمی بی طاقت شد و به میان حرف او دوید وگفت: اسم ایشون کیه و توی کدوم دانشگاه مطرح اروپایی درس خونده؟ نکنه فرانسه یا انگلیس که به این زبانشون هم مسلط هست؟

ریچارد سرش را به دو طرف تکان داد و گفت: عجیب تر اینکه، ایشون توی هیچ دانشگاه مطرح دنیا درس نخونده و جالبه که یک روحانی هست...|

آرشیدا با تعجب نگاهی به ریچارد انداخت و گفت: یک روحانی؟!

ریچارد بله ای گفت و ادامه داد: بله یک روحانی یا به قول ایرانی ها آخوند که فقط توی مدارس دینی یا همون حوزه علمیه که مختص این قشر از مردم هست، درس خونده... و ما فکر میکنیم علم ایشون ماورایی باشه.

آرشیدا که از تعجب چشمانش گرد شده بود گفت: چی ؟! علم ماورایی؟! یعنی شما میگید ایشون با اجنه يا عالم دیگه ارتباط داره؟!

ریچارد سرش را تکان داد و گفت: ما چنین حدسی زدیم، اما تأیید حرف بر عهده شماست، یعنی شما از طرف دانشگاه مأمورید برید ایران و سر از کار ایشون در بیارید و در کنارش فرمول پیچیده ریاضی هم که چندین ماه هست که اساتید ما را درگیر خودش کرده به جوابی هم نرسیدن، به ایشون عرضه کنید و بی شک ایشون جواب این مسئله را خواهد داد، چون خودتون استادی چیره دست در ریاضی هستید، می تونید از همین راه برای نزدیک شدن به ایشون استفاده کنید و البته دانشگاه مؤظف هست تمام موانع سر راه شما را برداره تمام احتياجاتتان را در این راه بر طرف کند و از همه مهم تر پول خوبی هم بابت گزارشی که در پایان ارائه می کنید به شما تعلق میگیرد...

صفحه 80 کتاب ستاره سهیل

پیشنهاد ما: شرح لمعه

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->