فروش ویژه کتاب «ترجمه الغارات» با مقدمه استاد پناهیان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 500000 ریال
قیمت برای شما: 475,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 5 ارديبهشت 1401

توضیحات

نظر جهانیان در مورد ایران و اسلام چیست؟ اگر شما سفیر ایران در سایر کشور ها بودید چه اقداماتی را صورت می دادید؟

کتاب "خاطرات سفیر" روایت هایی جذاب و خواندنی از یک بانوی ایرانی محجبه می باشد که اتفاقات آن در خاک فرانسه صورت می گیرد. خانم نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می برد و با آنچه که تجربه کرده و برایش رخ داده، شریک می کند.

"خاطرات سفیر" از آن دست کتاب هایی است که تصورات سایرین مردم جهان در مورد ایران و اسلام را به نمایش می گذارد. این کتاب توسط انتشارات سوره مهر در قطع رقعی و با 256 صفحه به چاپ رسیده است.

پیشنهاد کتاب: کتاب جهاد با نفس

گزیده ای از کتاب خاطرات سفیر:

و اما اولین روز دانشگاه! خانوم فراندون منشی لابراتوار که یه خانوم فرانسوی سبزه با چشم و ابروی سیاه و موهای کوتاه و سیخ سیخی بود و قبلا اومده بود توی ایستگاه قطار دنبالم، تصمیم گرفته بود من رو به بقیه معرفی کنه.

توی راه پله ها همه ش به این فکر می کردم که چند تا مرد اینجاست و لابد می خوان با من دست بدن و من باید چطور رفتار کنم که نه اونا کنف بشن و ناراحت بشن و بهشون بربخوره نه من حرامی انجام داده باشم...

خانوم فراندون درباره طبقات و دپارتمان ها برام توضیح می داد و من همونطور که سرم رو براش تکون می دادم، بدون اینکه بفهمم چی داره می گه، پیش خودم جملات رو برای توضیح دادن درباره نوع رفتارم با آقایون پایین و بالا می کردم.

اول رفتیم اتاق رئیس لابراتوار، که مدیر تز من هم بود. خانوم فراندون اول وارد اتاق شد. «این هم دانجوی ایرانی مون، آقای سیمن.»

آقای سیمن اومد جلو سلام کردم و سلام کرد. دستش رو آورد جلو که دست بده. کل دوتا پاراگرافی رو که آماده کرده بودم به صورت یه دکلمه تحویلش دادم.

«ببخشید... خیلی عذر می خوام! من مسلمونم و با آقایون نمی تونم دست بدم. اصلا قصدم بی احترامی نیست. این یه دستور دینیه. من نمی تونم تغییرش بدم. باز هم ازتون عدر می خوام.»

صفحه 20 کتاب خاطرات سفیر

خلاصه کتاب خاطرات سفیر:

نیلوفر شادمهری دختری ایرانی و محجبه است که برای ادامه تحصیل در مدرک دکتری و رشته طراحی صنعتی راهی کشور فرانسه می شود.

وی وقتی به فرانسه می رسد با اتفاقات جالب و هیجان انگیزی رو به می شود. از ایرانی بودنش و طرز فکر غربی ها نسبت به ایران گرفته تا محجبه بودنش و اینکه او پیرو دین اسلام میباشد.

شاید در اوایل، هدف او از سفر به کشوری در قلب اروپا صرفا گرفتن یک مدرک دکترا بود، اما پس از گذشت چند وقت متوجه شد که او تنها نیلوفر نیست بلکه آینه ای است تمام نما از مردم ایران و دین اسلام، بدین گونه بود که از نظر خودش تبدیل به یک سفیر فرهنگی شد.

خاطرات این نویسنده در ابتدای امر به صورت وبلاگی به نام سفیر ایران نوشته و منتشر می شد اما بعد از تماشای بازخورد های مردم و علاقه آنها به این مطالب، تصمیم گرفت تا حدود 30 عدد از خاطرات خود را در کتاب پیش رو جمع آوری کند که در واقع تنها بخشی از خاطرات وی می باشد.

تقریظ رهبری به کتاب خاطرات سفیر:

خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه هر چند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد، اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. مواجهه او با آدم های مختلف و اتفاقات متفاوت، این خاطرات را جذاب تر می کند.

به گونه ای که رهبر انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارهای خود فرمودند: کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم هایتان بخوانند.

بخش دیگری از کتاب خاطرات سفیر:

اول مارس 2005 بود؛ اولین روزی که ساکن خوابگاه دانشجویی لکنال شدم. عجب خوابگاهی بود! خوشگل!

عصر رفتم توی آشپزخونه. یه جماعت دور میز بودن، به هر کدوم سلام کردم و جمله ای گفتم که بفهمن از آشنایی با هر کدوم خوشبختم و خوشوقتم و خوشحالم و...

اما عمر عجب آدمی بود! همون اول که گفتم ایرانی ام چپ چپ نگاهم کرد و اولین چیزی که گفت این بود :«تو شیعه ای؟» چشمتون روز بد نبینه!

هنوز کلمه آره از دهنم در نیومده بود که شرع کرد:« واسه چی شماها می گید حضرت علی باید به جای پیامبر مبعوث می شد؟ این چه بساطیه توی عراق و کربلا راه انداختید؟ واسه چی جسن عاشورا رو کردید عزا؟ خجالت بکشید! راه می افتید توی خیابون خودتون رو کتک می زنید که چی بشه؟ هان؟»

همه اون کلمات کلیدی رو هم با لهجه غلیظ عربی فریاد می زد و ادا می کرد. خیلی ترسیدم به جان خودم! خلاصه که کلی بد و بیراه گفت...

صفحه 70 کتاب خاطرات سفیر

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس