خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 600000 ریال تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 8 شهريور 1401

توضیحات

"تمرینات دایره ای - ایستگاهی" را می توان به عنوان یک برنامه بدنسازی خوب پیشنهاد کرد، زیرا علاوه بر تقویت قابلیت های مختلف آمادگی جسمانی موجب تقویت و بهبود سیستم گردش خون و اعمال حیاتی بدن می شود.

در کتاب "تمرینات دایره ای - ایستگاهی" به قلم دکتر عباس مهرانپور، محمد حسین لطفی، بهزاد فائزی پور تلاش شده است در 5 فصل نقش این تمرینات را در آمادگی جسمانی ورزشکاران بیان کند.

پیشنهاد ما: کتاب سلام بر ابراهیم

منظور از تمرینات دایره ای چیست؟

در سال ۱۹۰۹ برنامه ای به نام تمرینات دایره ای در دانشگاه لیدز انگلستان ابداع شد. این برنامه به وسیله آقای آدامسون و مورگان جهت تشویق دانش آموزان و فعال کردن آنها در یک برنامه بدنسازی به وجود آمد. این تمرینات به دلیل اینکه وضعیت جسمانی و فیزیولوژیکی بدن را بهبود می بخشد، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

اولین طرح تمرین آنها، شامل چندین ایستگاه بود که به صورت دایره ای چیده شده بود و گروه های عضلانی، از یک ایستگاه به ایستگاه بعدی به صورت متناوب، فعال می شدند. در برنامه ریزی یک تمرین دایره ای - ایستگاهی، انواع گسترده ای از حرکات و وسایل سبک، دمبل، هالتر و دستگاههای تمرین قدرتی می توانند به کار گرفته شوند.

این تمرینات به عنوان یک برنامه بدنسازی خوب پیشنهاد می شود، زیرا که این برنامه علاوه بر تقویت قابلیت های مختلف جسمانی، موجب تقویت و بهبود سیستم گردش خون و اعمال حیاتی بدن می شود. برنامه تمرینات دایره ای - ایستگاهی را می توان مطابق با شرایط جسمانی ورزشکاران طراحی کرد.

همچنین قابلیت اجرای آن در زمان کم و مطابقت آن با وسایل و تجهیزات و امکانات موجود ورزشی، از نقاط قوت این برنامه تمرینی به حساب می آید.

صفحه 41 کتاب تمرینات دایره ای - ایستگاهی

معرفی و پیشنهاد ما: کتاب ریحانه بهشتی

 معرفی و پیشنهاد ما: کتاب در محضر بهجت دوره سه جلدی

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس