خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب بادهای سرکش هندوکش

مولف (پدیدآور) :

جواد افهمی


قیمت پشت جلد: 1950000 ریال
قیمت برای شما: 1,657,500 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 20 آبان 1402

توضیحات

معرفی کتاب بادهای سرکش هندوکش:

آنچه در طول زندگی 46 ساله علیرضا توسلی، بیشتر از مابقی مشخصه هایش نظر را جلب می کند، خستگی ناپذیری اش در جهاد و مبارزه است. کتاب "بادهای سرکش هندوکش" به قلم جواد افهمی زندگنامه شهید علیرضا توسلی (ابوحامد) اولین فرمانده یگان فاطمیون در سوریه می باشد.

پشت جلد کتاب بادهای سرکش هندوکش:

ابوحامد از زمان اولین حضورش در جبهه های جنگ در سن 16سالگی، دیگر هرگز خط مقدم نبرد علیه استکبار را ترک نکرد و تا آخرین لحظه زندگی برای خدا جنگید و با این طرز زندگی ثابت کرد زیستن، عقیده است و جهاد در راه آن.

خصیصه دیگر این مجاهد متقی، وابستگی عاطفی به سرزمین مادری اش افغانستان است. او جنگیدن در هر جغرافیا، از جبهه تالقات و دریای کوکچه در شمال افغانستان گرفته تا کردستان، ایران و حلب و بلندی های لاذقیه در سوریه را نوعی جنگ برای استقلال وطنش افغانستان قلمداد می کرد.

همچنین او تا آخرین لحظه عمر، خودش را سرباز وطن می دانست و قلبش برای ازادی افغانستان می تپید.

تشکیل حزبی مقتدر و جامع شبیه جزب الله لبنان، متشکل از مجاهدان شیعه افغانستانی در سرزمین مادری، رویایی بود که همه عمر برای تشکیل آن کوشید...

بخشی از زندگینامه شهید علیرضا توسلی:

شهر شلوغ است. پیاده روها شلوغ است. مردم سراسیمه در حال گذرند. گاهی بهم تنه می زنند. افکارم مغشوش است نمی توانم روی موضوع خاصی تمرکز کنم. از میدان بیت المقدس گذشته ام و رو به فلکه ی برق میروم.

تا رسیدن به هتل، زمان زیادی دارم غفلتی ناخواسته گریبان ذهنم را گرفته است. بی اعتنا به مردمی که دورو برم در حال عبورند گذشته را مرور میکنم سال ۱۳۹۰، سال شروع بحران در سوریه است مردم سوریه در ابتدای ،امر اعتراضات شان به دولت مردان سوری و در رأس شان بشار اسد، رئیس جمهوری را در قالب تظاهرات مسالمت آمیز نشان می دهند.

آنها از نحوه ی اداره ی مملکت ناراضی اند از فساد گسترده ی اداری ناراضی اند از تقسیم ناعادلانه ی ثروت بین اقشار مختلف مردم ناراضی اند. از نبود آزادی بیان و آزادی احزاب ناراضی اند از فقر و تنگدستی ناشی از بی کفایتی مدیران ارشد اجرایی مملکت ناراضی اند.

پنج سال خشکسالی بی امان و بارش ناچیز باران برای کشوری که ۴۰ درصد شهروندانش به کار کشاورزی اشتغال دارند و از عایدات کشاورزی ارتزاق مینمایند واضح است که پیامدهای ناگوار و جبران ناپذیری به بار آورده است.

کتاب بادهای سرکش هندوکش صفحه 204

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس