مجموعه جذاب دانستنی های شگفت انگیز همراه با 40 % تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب اقتصاد و دفاع


قیمت پشت جلد: 1080000 ریال
قیمت برای شما: 1,026,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 19 دي 1401

توضیحات

کتاب "اقتصاد و دفاع" به قلم حسین دژی نوگورانی به عنوان منبع درسی اقتصاد دفاع 1 و 2 و موضوعات برگزیده در اقتصاد دفاع در سطح کارشناسی و ارشد علوم اقتصادی گرایش دفاع و پدافند اقتصادی و عموم علاقه مندان به مباحث مربوط به اقتصاد و دفاع قابل استفاده است.

معرفی کتاب اقتصاد و دفاع:

موضوعات سطح راهبردی به ویژه عرصه دفاع و امنیت ملی، از جمله عرصه هایی است که دارای اهدافی ارزشمند و بعضا حساسیت هایی بی بدیل است. در این عرصه، بقاء و ماندگاری و استمرار حیات ملی در وهله اول و رفاه و کیفیت زندگی عمومی و امثال آنها در وهله بعدی مورد توجه اکید قرار می گیرد.

از این رو، تحلیل اقتصادی منابعی که برای دفاع و ایجاد امنیت به کار می روند، به تناسب هدف والای برشمرده شده، خود از اهمیتی حیاتی برخوردار می گردد. به علاوه، تحلیل اقتصادی و به عبارتی، تحلیل کاربرد بهینه این منابع کمیاب و بسیار حیاتی، که کاربرد نابجا و ناکارآمد و غیر اثر بخش آنها در فرایندی جامع، سرانجام می تواند مخاطراتی حیاتی برای بقاء ملی را به همراه داشته باشد، دارای اهمیت و ضرورتی هم ردیف اهمیت حفظ آرمان ها و اهداف مکتبی و منافع ملی در سطح راهبردی می باشد.

در گذشته های دور، این فرض که کشوری بتواند در صورت تمایل، در انزوا به سر برد و خود را از شعاع نفوذ و تأثیر دیگر کشورها دور نگه دارد، می توانست جنبه هایی از واقعیت را در برداشته باشد؛ اما این جنبه از واقعیت دست کم چندین دهه است که در زمره ذهنی گرایی های خیال پردازانه قرار گرفته است و فرض تحقق آن، تنها در ساده سازی های آموزشی و در سطوح مقدماتی علوم اجتماعی جای گرفته است.

حیات هر کشور، به قدرتش در عرصه بین المللی باز می گردد و اندازه قدرت، چیزی جز میزان تأثیرگذاری یک بازیگر صحنه بین المللی بر بازارها و نتایج رویدادهای جهانی در جهت منافع و مصالح مورد نظر خود نیست...

پیشنهاد ما: کتاب علی لندی

پیشنهاد ما: کتاب ترگل

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس