مجموعه جذاب دانستنی های شگفت انگیز همراه با 40 % تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 700000 ریال
قیمت برای شما: 651,000 ریال 7 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 10 اسفند 1401

توضیحات

کودکان عزیزم آیا دوست دارید با امام زمان خود صحبت کنید؟ به نظر شما امام مهدی چند ساله است؟ آیا ما کودکان را دوست دارد و حواسش به ما می باشد؟ بیایید در کنار هم به آقا جان سلام کنیم.

کتاب "آقا جان! سلام" به قلم غلامرضا حیدری ابهری از بهترین آثار درمورد آشنایی کودکان بالای 8 سال با امام زمان (عج) می باشد. در این کتاب ما بچه ها با امام زمانمان صحبت می کنیم و بیشتر با او آشنا می شویم.

در پشت جلد کتاب آقا جان! سلام می خوانیم:

مهم مهدی ام، امام زمان شما، فرزند امام حسن عسکری و بانو نرجس. نزدیک به دوازده قرن است که از دیده ها پنهان شده ام و برای در امان ماندناز شر دشمنان به صورت ناشناس در بین مردم زندگی می کنم.

در طول این مدت که در غیبت به سر می برم، کتاب های زیادی درباره ام نوشته شده است.

حالا همزمان با نیمه شعبان، روز تولدم، یک کتاب خوب و خواندنی درباره من به چاپ رسیده که آب و هوای متفاوتی دارد. در این کتاب، کودکان با من حرف می زنند و پرسش هایی از من می پرسند و جواب آن ها را نیز از خود من می شنوند. نام کتاب خیلی زیباست، آقا جان! سلام.

آقا جان شما چند سالتان است؟

من در سحرگاه جمعه نیمه شعبان سال 255 ه.ق و در شهر سامرای عراق به دنیا آمدم.

شهر سامرا در شمال عراق و در کنار رود دجله قرار دارد. این شهر از قدیمی ترین شهر های عراق است که در دوران امامت پدربزرگم امام هادی و پدرم امام حسن عسکری پایتخت حکومت عباسیان بود.

از سال ها پیش از تولد من، پدرم در این شهر زندگی می کرد. متوکل در سال 233ه.ق پدربزرگم امام هادی را به اجبار از مدینه به سامرا برد. هدف متوکل از این اقدام قطع ارتباط امام هادی با شیعیان و زیر نظر گرفتن فعالیت های سیاسی و فرهنگی آن بزرگوار بود.

او می خواست ارتباط امام هادی با شیعیان را قطع کند و فعالیت های سیاسی و کارهای فرهنگی او را زیر نظر گیرد.

صفحه 6 کتاب آقا جان! سلام

برشی از کتاب آقا جان سلام:

آقا جان! اگر ما یک وقت بخواهیم با شما حرف بزنیم، باید چه کار کنیم؟

شما اکنون در دوران غیبت به سر می برید. بنابراین امکان گفت و گوی چهره به چهره با من وجود ندارد. به خاطر خطراتی که جان مرا تهدید می کند، من نمی توانم آشکارا نزد شما بیایم و راحت کنارتان بنشینم و مانند امامن گذشته رو در رو به حرف های تان گوش بدهد.

با این حال شما هر وقت مرا صدا بزنید، صدایتان را می شنوم و از حرف های دلتان با خبر می شوم.

پس خیلی غصه نخورید. راه حرف زدن با من بسته نیست. این کار بسیار هم آسان است. در هر مکان و در هر زمان به هر زبانی که دلتان خواست می توانید با من سخن بگویید.

من نیز مانند پدرانم همه زبان های دنیا را بلدم، با من چه ترکی حرف بزنید، چه فارسی، عربی، انگلیسی، روسی چینی و یا هر زبان دیگری، همه را می فهمم.

صفحه 34 کتاب آقا جان سلام

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس