خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1280000 ریال تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 10 خرداد 1402

توضیحات

کتاب "ویرانی دروازه شرقی" به قلم سرلشکر وفیق السامرایی مسئول اطلاعات ارتش عراق ویژگی های منحصر به فرد قابل اعتنایی دارد و مطالب مفیدی برای محققان و علاقه مندان به مباحث جنگ عراق علیه ایران و هجوم ارتش بعثی به کویت و پیامدهای آن و نیز اوضاع عراق در دوران صدام دارد. این کتاب توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در قطع رقعی وبا 671 صفحه به چاپ رسیده است

پیشنهاد ما: کتاب حلوای عروسی

جنگ با ایران:

هنگامی که به قرارگاه اداره اطلاعات نظامی پیوستم، راجع به علل و عواملی که حزب را به انجام این کار وادار کرد، فکر کردم؛ با وجود اینکه جابه جایی افسران به دستور وزیر دفاع، ارتشبد ستاد عدنان خيرالله پسردایی صدام و برادرزنش متوقف گردیده بود و فقط چند روز از انتصاب من در جایگاه افسری ستاد و ریاست بخش امور ایران می گذشت، چه انگیزه هایی باعث چنین اقدامی شد؟

برای من آشکار گردید که درگیری بین شاه ایران، محمدرضا پهلوی و ملت ایران به سطح بالا و فزاینده ای رسیده بود و جریان دینی به رهبری امام خمینی رو به گسترش می نهاد. نقش شاه رو به قهقرا می رفت و به صورت مستمر بر ضعف و ناتوانی وی افزوده می شد. کاملا آشکار بود آنچه در ایران جریان دارد به نحوی بر عراق و منطقه تأثیر خواهد گذاشت و عراق می تواند نقش مؤثری در این قضیه ایفا نماید.

اعتراف صدام به مالکیت ایران بر نیمی از اروندرود و بخش هایی از مناطق مرزی، براساس معاهده الجزایر که با حضور رئیس جمهور فقید الجزایر هواري بومدين بين صدام و شاه به امضاء رسید، همچنان به عنوان یک کانون پنهان تشنج می توانست در روابط بین دو کشور ایفای نقش کند.

رهبران عراق مایل نبودند پیامدهای امنیتی ناشی از تداوم و هدایت انقلاب علیه شاه توسط امام خمینی را تحمل کنند. کسی که در سال ۱۹۶۳ از ایران به ترکیه تبعید شد و حدود سیزده سال در شهر نجف اقامت گزید.

صفحه 82 کتاب ویرانی دروازه شرقی

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

این کتاب بین ۵۰ تا۴۰ درصد تخفیف دارد.شما که‌روی گران‌فروش ها را سفید کردید.

کاربر مهمان

با سلام خواستار خرید این کتاب هستم

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس