خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


مشارکت اجتماعی در جنگ تحمیلی

مولف (پدیدآور) :

یحیی نیازی


قیمت پشت جلد: 1200000 ریال
قیمت برای شما: 1,140,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 10 خرداد 1402

توضیحات

در دوران دفاع مقدس، مشارکت مردمی به حوادث مرتبط با جنگ و اعتماد مردم به رهبران دینی با پی بردن به اهمیت سرمایه اجتماعی شکل خاصی به خود گرفت.

مشارکت همه جانبه و عموما داوطلبانه اقشار مختلف مردم در جنگ اعم از مشارکت در جبهه ها، صحنه های مستقیم نبرد و پشت جبهه ها در پشتیبانی و مواجهه با حوادث ناگوار مثل بمباران شهر ها و غیره سرمایه و مشارکت اجتماعی در ایران را بیش از پیش نمایان ساخت.

کتاب "مشارکت اجتماعی در جنگ تحمیلی" به اهتمام یحیی نیازی به سراغ یکدلی و همراهی مردم در آن دوران سخت رفته است و آنها را برایمان روایت می کند. این کتاب توسط انتشارات مرکز اسناد دفاع مقدس در قطع رقعی  وبا 360 صفحه به چاپ رسیده است.

عملیات والفجر مقدماتی:

عملیات والفجر مقدماتی در ۱۷ بهمن ۱۳۶۱ با رمز "يا الله يا الله يا الله" در منطقه جنوبی و شمالی چزابه به اجرا در آمد. هم زمانی این عملیات با ایام دهه فجر سبب شد که نام «والفجر» برای آن در نظر گرفته شود.

عملیات والفجر مقدماتی یکی از گسترده ترین عملیات ها در طول جنگ تحمیلی بود و هدف اصلی از اجرای آن خارج ساختن بخش هایی از میهن اسلامی از زیر برد آتش توپخانه دشمن، آزادسازی مناطق مرزی میهن و پیشروی به سوی العماره بود.

نیروهایی ازنایی در قالب گردان حضرت ابوالفضل (ع) از تیپ امام حسن (ع) به فرماندهی حسین جان برزگی در این عملیات حضور داشتند. این نیروها ابتدا در جنگل های امقر در تنگه زليجان مستقر بودند و پس از شروع عملیات، به سمت مرزهای دشمن بعثی پیشروی و مواضع عراقی ها را تصرف کردند.

شایسته ذکر است نزدیک به صد نفر از نیروهای ازنایی برای ساخت پل روی یکی از رودهای محلی و کانال های حفر شده به دست عراق به کار گرفته شدند و نیروهای تخریبچی ازنا از جمله شهید احمد لک و شهید اصغر قیطاسی نقش مهمی در گشودن میدان مین ایفا کردند.

صفحه 70 کتاب مشارکت اجتماعی در جنگ تحمیلی

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس