خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 440000 ریال
قیمت برای شما: 418,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 28 شهريور 1400

توضیحات

یکی از معجزات انقلاب اسلامی آمادگی جوان های عزیز و شجاع ما برای مقابله و مواجهه با دشمنان عنود و تروریست های خبیث در دفاع از حرم اهل بیت می باشد. کتاب "مسافران ملکوت" که به اهتمام احد کریمخانی نوشته شده است چند مقاله درباره شهیدان مدافعان حرم می باشد. این کتاب توسط انتشارات خط مقدم در قطع رقعی و با 247 صفحه به چاپ رسیده است

 

معرفی کتاب مسافران ملکوت:

یکی از معجزات انقلاب اسلامی آمادگی جوان های عزیز و شجاع ما برای مقابله و مواجهه با دشمنان عنود و تروریست های خبیث در دفاع از حرم و حریم اولیای الهی و اهل بیت عصمت و طهارت در سوریه و عراق بود.

آنان با پوست و گوشت خود جنگ را حس نکردند؛ اما با فهم و بصیرت سیاسی بالا و شناخت دشمن بدتر از صهیونیست ها و دریافت عمق خطرو وسعت آن و با غیرت و تعصب دفاع از حرم و با گذشتن از دنیا و شوق شهادت وصف ناپذیر راهی جبهه نبرد با تکفیری های نوکر استکبار شدند. عمق این فهم و تحلیل درست قضايا معجزه انقلاب اسلامی بود. جنگ در ایران و در مرزهای کشورمان نبود. جنگ در سوریه و عراق بود.

آنان فهمیدند که اگر جلوی داعش و تروریست ها را در استان های عراق و سوریه نگیرند، باید با آنان در کرمانشاه، ایلام، خوزستان، کردستان، همدان و تهران بجنگند. آنان فهمیدند که اگر با این دشمن بدتر از اسرائیل و آمریکا در سوریه و عراق نجنگند، این دشمنان خبيث ولئيم و پست، حرم ائمه اطهار (ع) و حضرت زینب (ع) را با خاک یکسان می کنند.

آنان برای دفاع از حریم و حرم اهل بیت رفتند. برای دفاع از مرز ولایت و مرز دین رفتند. آنان احساس کردند که وجودشان در جبهه مبارزه با تکفیری ها مورد نیاز است؛ از پدر و مادر و همسر و فرزندان و اقوام و خویشان و دوستان دل کندند، بر ضعفها فائق آمدند، از جان گذشتند و تمامی نقشه های خطرناک و ضداسلامی و ضدبشری آمریکای جهان خوار را در منطقه غرب آسیا، از بین بردند. این کار خیلی بزرگی بود. خیلی با عظمت بود.

نقش شهید سلیمانی در تقویت محور مقاومت:

شهید سلیمانی به عنوان فرمانده محور مقاومت، نقش خطیری را در تقویت این جریان به عنوان مهم ترین گفتمان کنشگر و فعال در منطقه غرب آسیا ایفا کردند. نقش فعال، اثرگذارو سطح بازیگری و فرماندهی شهید سلیمانی در محور مقاومت، ضمن افزایش سطح عملکرد این جریان، باعث بی اثر شدن یا کم اثرشدن راهبردهای محور مخالف در سطح منطقه یعنی محور غربی-عربی-عبری شده است.

نقش و سطح بازیگری شهید سلیمانی در محور مقاومت نه در قالب یک مؤلفه يابعد، بلکه خود را در چندین مؤلفه نمایان ساخت. به همین دلیل در طول دهه های اخیر محور مقاومت با حفظ دال های مرکزی و ارزش های اولیه، توانسته بازیگران ملی و فروملی مختلفی را در سطح منطقه با اهداف خود همراه سازد. از این رو در بررسی دلایل افزایش قدرت و سطح کنشگری محور مقاومت و تغییر رویکرد این محور از بازیگر منفعل به بازیگر فعال، باید به نقش فرمانده آن یعنی شهید سلیمانی توجه جدی شود.

پژوهش کنونی به دنبال پاسخگویی به این سؤال است که شهید سلیمانی در چه ابعاد و مؤلفه هایی محور مقاومت را تقویت کرد؟ یافته های پژوهش که با استفاده از روش توصیفی- تحلیلی و با بهره برداری از داده ها و منابع کتابخانه ای فراهم شده، گویای این حقیقت است که شهید سلیمانی در سطوح مختلف کلان و خرد و در ابعاد ذهنی و عینی یعنی در چهار مؤلفه مهم و اساسی بر تقویت محور مقاومت اثرگذار بوده است...

صفحه 97 کتاب مسافران ملکوت

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

 

 

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس