مجموعه 5 جلدی قهرمان من / قهرمانان این خاک را به کودکان معرفی کنیم + مسابقه و جوایز فراوان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 550000 ریال
قیمت برای شما: 467,500 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 25 مهر 1401

توضیحات

سورین کارمند ارشد بازنشسته ای است که از لحاظ جسمانی وضعیت مناسبی ندارد. او برادر هنرپیشه معروف ایرینا آرکادینا است که به تازگی به همراه معشوق خود، تریگورین نویسنده برای تعطیلاتی کوتاه به خانه ییلاقی آمده و...

کتاب "مرغ دریایی" یکی از آثار نویسنده معروف آنتون پاولوویچ چخوف می باشد که توسط زهرا جداوی به زبان فارسی ترجمه شده است.

گزیده ای از کتاب مرغ دریایی:

نینا. آدمیزاد و حیوان، شیرها، عقابها، و بلدرچین ها و سوسکهای سیاه، غازها، عنکبوتها، ماهیهای ساکت که در امواج زندگی می کردند، ستاره های دریایی که زاده ی دریا بودند، و موجوداتی که با چشم دیده نمیشوند – در یک کلام، زندگی- واین چرخه ی بیهودهی زندگی، همه ی زندگی بالاخره مرد.

هزار سال از زمانی گذشته است که زمین در آغوش خود آخرین موجودات زنده را جای داده بود. و ماه افسرده اکنون روشنایی خودش را بیهوده بر زمین ارزانی میدارد.

دیگر صدای لک لک ها در مرغزار و یا وزوز سوسکها در میان بیشه ی لیموها شنیده نمی شود. همه جا سرما و سرما است .همه جا تهی و خالی و پوچ است. همه ی اینها وحشتناک، وحشتناک است(مکث میکند) اجساد موجودات زنده به خاک تبدیل شده است و مواد فناناپذیر آنها را به سنگ و آب و ابر تبدیل کردند؛ اما روح آنان با هم یگانه شد، و من آن روح بزرگ جهانم!

در من روح الكساندر بزرگ، ناپلئون، سزار، شکسپیر و و روح کوچکترین زالویی که شنا می کند، نهفته است. شعور بشر در من دست در دست غریزه ی حیوانی نهاده، من همه را، همه را، همه را میفهمم و هر حیاتی دوباره در من جریان دارد.

نور آبی درخشانی در امتداد ساحل دریاچه سوسو میزند.

آرکادینا. (زمزمه میکند) این دیگه چه آشغالیه؟..

صفحه 20 کتاب مرغ دریایی

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->