مسابقه کتابخوانی (عسل مثل یه قصه) + همراه با جوایز نقدی حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 640000 ریال
قیمت برای شما: 576,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 17 تير 1400

توضیحات

کتاب "صورتت را بشور دختر" اثری از ریچل هالیس که توسط خانم زهره زندیه ترجمه شده و در انتشارات آزرمیدخت به چاپ رسیده است. این کتاب مناسب خانم ها می باشد که ریچل به آنها چیزهای خوبی یاد میدهد. اثر پیش رو در قطع رقعی و در 248 صفحه تدوین شده است که به گفته ناشر متن کامل کتاب اصلی می باشد.

درباره کتاب صورتت را بشور دختر:

این کتاب در مورد یک دروغ آسیب زننده و یک حقیقت مهم است. واقعیت؟ شما و فقط خود شما در نهایت مسئول کسی هستید که می شوید و این که چقدر خوشحال هستید. این کار آماده است. ریچل هالیس در این کتاب قصد دارد داستان های خنده دار یا عجیب و غریب، شرم آور، غمگین یا احمقانه بگوید اما هر یک از آنها به دنبال همین حقیقت مهم و ارزشمند هستند: زندگی شما به خودتان بستگی دارد. با ین اوصاف متن اثر به 19 دروغ در زندگی تقسیم بندی شده است.

اثر حاضر به شما می گوید که باید هر دروغی را که در تمام زندگی تان به خود گفته اید را شناسایی و نابود کنید. چون غیر ممکن است که به جایی جدید بروید، چیز جدیدی شوید، بدون این که ابتدا تصدیق کنید در کجا هستید. خودآگاهی که ناشی از کاوش در آنچه شما آمده اید تا باور کنید که چه کسی هستید، بسیار ارزشمند است.

نویسنده در این کتاب به خانم ها می گوید که حقیقت این است که شما قوی و شجاع و مبارز هستید... و در ادامه می گوید: «اما اگر من این را به شما می گویم، به این دلیل است که می خواهم این خصوصیات را در خود ببینید. می خواهم شانه هایت را بگیرم و تکان بدهم تا زمانی که دندان هایت جغجغه ای بزنند.»

 

نظرات برخی نویسندگان و مجلات درباره ریچل هالیس:

نیویورک تایمز: «اگر ریچل هالیس به شما گفت که باید صورت خود را بشورید، آن آب را باز کنید! او مربی هر زنی است، از مادران جدید تا زنان کاری باتجربه.»

 

نویسنده کتاب JEN HATMAKER: «برای رهبری کردن، زنان کافی وجود ندارد که به زنان دیگر بگویند به انجام آن بروید. ما معمولا سرپرستی را می گیریم؛ به ندرت مربی اردوگاه تعلیمات نظامی دریایی را به عهده می گیریم. ریچل عاشقانه اما قاطعانه به ما می گوید وقت آن است که دیگر اجازه ندهیم چیزی کم اهمیت امور بزرگ را کنترل کند و به زندگی مهیج و گرانبهای خود ادامه دهیم. "صورتت را بشور دختر" نوعی مکالمه صریح و بی پرده است که شما را به طرفی سوق خواهد داد که رویاهایی را که مدت ها پیش بدان متکی بودید تمام کنید. عاشق این دختر باش.»

 

جفرسون و آلیسا بتکی: «ریچل یکی از این توانایی های نادر را دارد که شما را با صدای بلند بخنداند و همچنین به طول کامل تمام زندگی شما را در یک بند خلاصه کند. سخنان او و این کتاب یک هدیه هستند و ما می دانیم که آنها شما را عمیقا تشویق می کنند و به چالش می کشند.»

 

بخشی از کتاب صورتت را بشور دختر:

دیو: «بله شاید وانمود کرده باشی که سرد نیستی ولی در حقیقت تمایلی به این رابطه نداشتی. این حالت بدتر از این است که هرگز با هم رابطه نداشته باشیم.» در ابتدا فقط خشم همه وجودم را گرفته بود. چون من متهم شده بودم به اینکه در مورد روابط زناشویی سرد برخورد کردم. سعی کردم با فرصت دادن به خودم، به حرف های او بیشتر بیندیشم و بعد حق را به او دادم. درست است که بابودن رابطه زناشویی موافقت کرده بودم ولی مانند گذشته برخورد گرم و صمیمی نشان نداده بودم؛ زیرا حس خستگی و غم و حتا بی رغبتی در حالات من آشکار بوده است.

اینکه با روابط زناشویی موافقت کنی، دلیل بر این نیست که داری با اشتیاق از آن استقبال می کنی. شوهرم به راحتی توانسته بود پی ببرد که من بدون اینکه لذتی ببرم، دارم با این کار موافقت می کنم. به همین دلیل مصمم شده بود که دیگر برای این کار از من درخواستی نداشته باشد تا به حکم وظیفه، خودم را مجبور به انجام این کار نکنم.
چه اوضاع آشفته و نابه سامانی! مشخص است، نخستین قدم برای اینکه یک مشکل را حل کنیم، این است که قبول داشته باشیم که یک مشکلی وجود دارد.
من به خوبی آگاهم که تعداد زیادی از شما جاذبه های زنانه دارید و از آنها هم مطلع اید و مثل بقیه زنها با شوهرتان روابط زناشویی دارید و احتمال دارد که تعداد دفعات آن به صدها مرتبه در طول یک هفته نیز برسد.

خوشا به حالت، دخترا توحکم قهرمان من را داری، این را از ته قلبم میگویم! چیزهایی را که در ادامه مطالعه می کنید، به احتمال زیاد بر وضعیت شما تاثیر چندانی ندارد. چیزهایی که می خواهم به آنها اشاره کنم، برای شما ابتدایی و مسخره به نظر می آید ولی این مطالب بسیار برای من تأثیرگذار بودند؛ به همین دلیل آنها را می نویسم تا به درد افرادی که وضعیت مشابهی مانند من داشتند، بخورد.

 

در پشت جلد کتاب صورتت را بشور دختر می خوانیم:

در انتظار این نباش که شاید روزی برسد و معجزه ای رخ دهد تا تمام مشکلاتت حل شود! دست از خیالبافی بردار که اگر دارای شغل خوب، شوهر خوب، خانه خوب و ماشین خوب بودی، اکنون می توانستی به همان زندگی رویایی خود دست پیدا کنی!

با خودت روراست باش و همان فردی را که هستی قبول کن و بپذیر که به تغییر احتیاج داری. عزیزم! کنترل زندگی خود را در دست داشته باش!

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

من این کتاب رو خوندم. خیلی کتاب خوبیه. واقعا چیزهای خوبی به آدم یاد میده.

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس
-->