خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 670000 ریال
قیمت برای شما: 569,500 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 21 آبان 1402

توضیحات

ما به حاج قاسم سلیمانی، این شهید عزیز، نباید به چشم یک فرد نگاه کنیم؛ بلکه باید به چشم یک مکتب نگاه کنیم. یک راه، یک مدرسه و یک جامعه در مسیر عشق...

سردار دلها شامل عظمتی در سیمای نهانش بود که باید با مکتب و راه و رسم او آشنا شد و سیمایی از سلیمانی را در پیش گرفت. در این کتاب تلاش شده است تا ناگفته های دیگری از سران کشور، مسئولین سیاسی، فرماندهان و نزدیکان به این بزرگوار گردآوری شود تا ما را با ویژگی های شهید بزرگ جبهه مقاومت از زبان دیگران آشنا کند.

این کتاب توسط انتشارات خط مقدم در قطع رقعی و به قلم علی شیرازی در 208 صفحه به چاپ رسیده است.

او مردی بزرگ بود:

نمونه ی برجسته ای از تربیت شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود. او همه ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذراند. شهادت، پاداش تلاش بی وقفه ی او در همه ی این سالیان بود. حاج قاسم صد بار در معرض شهادت قرار گرفته بود؛ این، بار اول نبود.

ولی در راه خدا، در راه انجام وظیفه، در راه جهاد في سبيل الله پروا نداشت؛ از هیچ چیز پروا نداشت؛ نه از دشمن، نه از حرف این و آن، نه از تحمل زحمت. جهادش جهاد بزرگی بود؛ خدای متعال، شهادت او را هم شهادت بزرگی قرار داد.

حاج قاسم باید همین جور به شهادت می رسید. خوشا به حال حاج قاسم که به آرزویش رسید. او شوق شهادت داشت و برای آن اشک می ریخت و داغدار رفقای شهیدش بود. مردم، قدر سردار شهید قاسم سلیمانی را دانستند، و این، ناشی از اخلاص اوست. اینکه دل ها این جور همه متوجه می شوند، نشان دهنده ی این است که یک اخلاص بزرگی در آن مرد وجود داشت؛ مرد بزرگی بود.

سخنان رهبری در مورد سردار دلها

دستور فرمانده:

عملیات والفجر ۱۰ که تمام شد، حاج قاسم، فرمانده لشکر، در پیامی از رزمندگان خواست به اموال مردم در شهرهای آزادشده ی خرمال و حلبچه دست اندازی نکنند. آنجا، مرغداری و گله ی گوسفند و گاو زیاد بود. حاج قاسم تکلیف کرد کسی حق ندارد چیزی بخورد و دست به مرغ و گوسفند مردم بزند.

گفته بود چیزهایی را که توی حلبچه فاسدشدنی هستند، می توانید بخورید و پولش را بگذارید توی همان مغازه؛ چیزهای فاسدنشدنی را حق ندارید دست بزنید. حاج قاسم گفت: اگر بفهمم کسی این کار را کرده، از منطقه بیرونش میکنم!

صفحه 52 کتاب سیمای سلیمانی

پیش بینی از جنس سردار:

سوابق و تجارب سردار سلیمانی در جنگ ایران و عراق از فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله تا فرماندهی عملیات های مهمی چون والفجر هشت، کربلایچهار و کربلای پنج، او را کاملا با نبردهای میدانی و تن به تن آشنا کرده بود.

سابقه ی درگیری او پس از جنگ با اشرار در مرزهای شرقی باعث شده بود با تهدیدهای متنوع دشمن دست و پنجه نرم کند. بیرون آمدن از این آزمون های دشوار، سردار را برای آزمونی پیچیده تر در جنگ ۳۳ روزه کاملا آماده کرده بود. روحیهی بیباک و خستگی ناپذیر او و آشنایی اش با رموز جنگ های نامتوازن باعث شد به رغم انتظار استراتژیست های نظامی جهان، ورق در جنگ ۳۳ روزه به نفع مردم لبنان و حزب الله برگردد.

حاج قاسم و عماد مغنیه، با پیش بینی دقیق واکنش های دشمن صهیونیستی، در عملیاتی پیچیده، ناوچه ی اسرائیل را همراه ده ها سرباز اسرائیلی منهدم کردند. عصبانیت اسرائیل از حضور او به حدی بود که تصمیم به ترورش با پهپادها و هواپیماهای جنگی در ضاحیه ی بیروت گرفتند؛ که ناکام ماند.

صفحه 76 کتاب سیمای سلیمانی

قدرشناسی:

روزی در عراق با حاج قاسم و ابومهدی المهندس بودم. بین صحبت ها گفت:

- امین، فکر میکردی با این همه مشکلاتی که در جنگ داشتیم و با ارتش عراق در دورهی صدام می جنگیدیم، روزی با هم در عراق باشیم؟ فکر میکردی با همان ارتش عراقی که می جنگیدیم، امروز کنار هم مثل یک برادر باشیم؟ فکر میکردی روزی این طور در سامرا باشیم و با همان ارتش، برادرانه، در کنار نیروهای حشدالشعبی قرار بگیریم و برای امنیت و آسایش و رفاه زائرین با هم برنامه ریزی و کار کنیم؟

اینها همه الطاف الهی ست که از سوی امام و شهدا به ما هدیه شده است. پس قدرشناس باشیم و آن را با جان و دل و با همه ی وجود حراست کنیم.

صفحه 160 کتاب

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس