مجموعه 5 جلدی قهرمان من / قهرمانان این خاک را به کودکان معرفی کنیم + مسابقه و جوایز فراوان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 600000 ریال
قیمت برای شما: 570,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 4 شهريور 1400

توضیحات

داشتن یک نظام اندیشگی کامل برای هر فردی دارای اهمیت است . کتاب سایه سار اندیشه، بازتابی است مبانی فقهی، كلامی و اخلاقی در اندیشه‌های سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای مدظله العالی که توسط فاطمه روح الهی به خط تحریر در آمده و توسط انتشارات فرشتگان فردا به چاپ رسیده است.

آشنایی بیشتر با کتاب سایه سار اندیشه:

داشتن یک نظام اندیشگی کامل برای هر فردی دارای اهمیت است. نوع جهان‌بینی هر انسانی بسیار اهمیت دارد. اما داشتن یکی نظام فکری خاص به خصوص برای عالی‌ترین شخص یک مملکت و به عبارت بهتر کسی که حکومت را بر اساس یک قانون خاص اداره می‌کند، اهمیت بیشتری می‌یابد.

اصولاً رهبران حکومت‌های مختلف براساس یک برنامه‌ی فکری خاص، حکومت خود را پایه‌گذاری می‌کنند. هر رهبری باید اندیشه و ایدئولوژی خاص خود را داشته باشد. بر این اساس، جمهوری اسلامی ایران نیز بنابر یک جهان‌بینی توحیدی توسط امام راحل عظیم‌الشأن، تشکیل شد که این جهان‌بینی برگرفته از مکتب اسلام و قرآن و اهل‌بیت: است و ایشان برای اداره‌ی حکومت، طرحی کاملاً اسلامی را بنا کردند.

بعدرک کامل اندیشه‌های ایشان و همچنین به تصویر کشیدن همه‌ی این اندیشه‌ها کاری بسیار دشوار است؛ اما ما در این پژوهش به دنبال بررسی بخش کوچکی از اندیشه‌های سیاسی ایشان در سه بُعد اعتقادی، اخلاقی و فقهی هستیم که حتی در این سه حوزه نیز، قدرت این را نداشتیم که تمام ابعاد اندیشه‌های ایشان را بررسی کنیم و به اندازه‌ی قطره در برابر دریا اکتفا کرده‌ایم. از طرفی اندیشه‌های مقام معظم رهبری، دارای بعدی فراملی نیز می‌باشد و در جهان اسلام و در جهان تشیع، این اندیشه‌ها دارای شعاع تأثیرگذاری است و این خود، نشان‌دهنده‌ی عمق اندیشه‌های ایشان و همچنین اهمیت شناخت این اندیشه‌هاست تا در پرتو این شناخت، معنای اندیشه و رفتار سیاسی ایشان را در برهه‌های مختلف زمانی و در برخورد با موضوعات مختلف به خوبی دریابیم؛ چرا که بعضاً در جامعه مشاهده می‌شود در برخورد با بعضی از موضوعات، افرادی دلیل یک رفتار خاص رهبر را درک نمی‌کنند و این عدم درک صحیح، ناشی از عدم شناخت مبانی الگوهای نظری ایشان است.

به طور کلی شناخت اندیشه و مبانی فکری - اعتقادی رهبر یک حکومت به خصوص توسط اتباع آن حکومت، امری بسیار مهم و ضروری است؛ چرا که تا زمانی اصول فکری رهبر جامعه به درستی درک نشود، نمی‌توان سیاست‌های خاص اتخاذ شده توسط حکومت را هم درک کرد و این قضیه در بلند مدت مشکلات عدیده‌ای را برای حکومت به وجود خواهد آورد. نظر به این که رهبر معظم انقلاب به طور مدون اندیشه‌های سیاسی خویش را مکتوب نکرده‌اند، با فرض وجود نظم فکری، مسئله‌ی این نوشتار، فهم و توضیح و تبیین و تفسیر این نظم مفروض است.

خرید کتاب جامع المقدمات

در زمان پس از رحلت امام خمینی (ره):

بعد از رحلت امام خمینی، مقام معظم رهبری امام خامنه‌ایمدظله العالی سکانداری انقلاب اسلامی را بر عهده گرفتند و نقش ایشان در نظام جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاهی بس مهم و تأثیرگذار است. این نقش، هم در قانون اساسی و هم در متن واقعیات ایران معاصر، ملموس و مشهود است. مقام رهبری برای پی‌ریزی برنامه‌ی حکومتی‌شان، ادامه راه امام خمینی را انتخاب کردند و شیوه حکومتی ایشان در بنیاد و اساس، همان شیوه‌ی حکومتی امام خمینی است البته در بعضی موارد با جابه‌جایی شرایط و موقعیت‌های مختلف تغییر کرده است.

مقام معظم رهبری همچون امام خمینی دارای اندیشه‌هایی بسیار پربار و غنی در تمامی حوزه‌ها علی‌الخصوص سیاست هستند. ایشان دارای تألیفات و ترجمه‌های متعددی می‌باشند و همین نشان‌دهنده‌ی غنی‌بودن اندیشه‌های ایشان است. ایشان همچنین در بیانات مختلفی که از ابتدای دوران رهبری خویش و تا همین امروز نیز در زمینه‌های مختلف ایراد کرده‌اند، به نکات و مباحثی بسیار ارزشمند اشاره کرده‌اند.

 

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->