فروش ویژه کتاب «الغارات» - با مقدمه استاد پناهیان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


خاطر نازک گل: نگاهی نو به زندگی و شخصیت حضرت زهرا

مولف (پدیدآور) :

سیدی حسین


قیمت پشت جلد: 400000 ریال
قیمت برای شما: 340,000 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 27 تير 1400

توضیحات

کتاب خاطر نازک گل به قلم حسین سیدی نگاهی است نو به زندگی و شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) که توسط نشر معارف به چاپ دوم رسیده است.

درباره کودکی حضرت زهرا در خاطر نازک گل آمده است:

 فاطمه، در مکه چشم به جهان گشود؛ چشم اندازش یا آسمان سربی بود و یا زمین سیاه؛ روزگار دشواری. از زمین کوهستانی و آتش گرفته مکه، گل محبتی نمی رویید و از آسمان، سنگ فتنه می بارید. تنها فرزند خانواده بود؛ زیرا خواهرانش پیش از او ازدواج

کرده و از خانه رفته بودند و برادرانش نیز پیش از آمدنش چشم از جهان فروبسته بودند.

تربیت در دامن وحی و والاترین مربی جهان آفرینش و عنایت خداوندی، از او شخصیتی آفرید با جسمی به سایر پولاد آبدیده و روحی به لطافت باران. در روزگار قحطی عاطفه برای دختران، پدر میگفت: «بهترین فرزندان شما، دختران اند.» و «از خوش قدمی زن آن است که نخستین فرزندش دختر باشد!» و «کسی که دختری داشته باشد و او را نیازارد و تحقیر نکند و پسرانش را براو برتری ندهد، خداوند وارد بهشتش میکند»

ویدئو معرفی کتاب خاطر نازک گل:

 

پیشنهاد کتاب: بی نام پدر

در بخشی دیگر از خاطر نازک گل می خوانیم:

فاطمه در پاسخ فرمود: از طرف من به او بگو: اگر به دستورهای ما عمل میکنی، و آن چه را ممنوع کرده ایم رها می سازی ، پس از پیروان ما هستی؛ در غیر این صورت، نه.
زن نزد شويش آمد و پیام را آورد. مرد فریاد برآورد: وای بر من! چه کسی است که از اشتباهات و گناهان رها باشد؟ پس من در آتش جاودانه ام! همانند کسی که شیعه نیست.
زن نزد بانو برگشت و ماجرا را بازگفت. ایشان فرمودند: به او از طرف من بگو چنین نیست. شیعیان ما، برگزیدگان اهل بهشت اند و تمام دوستان ما و دوستان دوستان ما و دشمنان دشمنان ما و کسانی که با دل و زبانشان تسلیم (فرمان پروردگارا هستند، اگر با فرمان های ما مخالفت کنند و به گناهان آلوده شوند، از پیروان آراستين ما به شمار نمی آیند؛ اما با این همه، پس از آن که با آزمون ها و ناگواری هایا در روز رستاخیز پس از دشواری ها یا در طبقه اول دوزخ پس از عذاب از گناهانی که کرده اند پالایش شوند، به خاطر دوستیشان باما نجاتشان می دهیم و .آنان را نزد خود در بهشت خواهیم

 

پیشنهاد کتاب: مناجات الصالحین

پیشنهاد کتاب دعا: هادی الصالحین

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->