خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1200000 ریال
قیمت برای شما: 1,140,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 5 ارديبهشت 1402

توضیحات

در قبال این حرکت گمراه کننده ای که از صد طرف به سمت ملت ایران سرازیر است و تاثیر گذاری بر افکار عمومی که یکی از هدف های بزرگ دشمنان ایران و اسلام و انقلاب است و دچار ابهام نگه داشتن افکار بخصوص جوان ها، حرکت تببین و جهاد آن خنثی کننده این توطئه دشمن است.

هر کدام از شما به عنوان یک وظیفه، مثل یک چراغی، مثل یک نوری پیرامون خودتان را روشن کنید... و می توانید در این زمینه به معنای واقعی کلمه، جهاد کنید.

دستور و مطالبه جدید رهبر کبیر انقلاب از ما چیست؟؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی حیات جهادی خود را با دو مشخصه مقاومت و تبیین معرفی می کنند به گونه ای که مبارزه بدون روشنگری منجر به ارتجاع خواهد شد. و این امر مطالبه ایست که ایشان از عموم مردم کرده اند.

کتاب "جهاد تبیین" راه روشنی بخش از تاریکی اعمال و افکار دشمنان را پیش پایمان می گذارد. کتابی در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای که توسط سعید صلح میرزایی گردآوری شده است و شما می توانید جدیدترین نسخه فیزیکی این کتاب را با ارسال درب منزل خریداری فرمایید.

پیشنهاد ما: کتاب حوض خون

وظیفه چیست؟

ما الان موظفیم که برادرهای ما الان در خون دارند میغلتند، ما باید به آنها کمک بکنیم. الان کمکی که شما که در اروپا هستید، و هر کدامتان هم در ممالک دیگری هستید، کمکتان این است که تبلیغ کنید؛ یعنی این جنایتهایی را که این سلسله کرده اند، و خصوصا این شخص کرده است، این شاه کرده، این جنایات را به مردم بگویید.

به رفقایتان که در دانشگاه ها هستند، در کارخانه ها هستند، هرجا که هستید، به این رفقایی که دارید اروپایی، بگویید به اینها که مسئله این است. این خیانتها را کرده است؛ و مردم که قیام کرده اند، آزادی میخواهند؛ فریادشان این است که ما آزادی میخواهیم و استقلال میخواهیم. این مردمی که آزادی و استقلال میخواهند، اینها وحشی نیستند؛ اینها متمدنند که آزادی و استقلال میخواهند.

بیدار کنید مردم را به مردم بفهمانید، مسئله را بگویید. خواهرها به خواهرها بگویند، به برادرها بگویند؛ برادرها به خواهرها بگویند، به برادرها بگویند. همچنین از محصولات فرهنگی هم می توانید استفاده کنید

جهاد تبیین...:

یکی از جهادها هم جهاد فکری است. چون دشمن ممکن است ما را غافل کند، فکر ما را منحرف سازد و دچار خطا و اشتباهمان گرداند؛ هر کس که در راه روشنگری فکر مردم، تلاشی بکند، از انحرافی جلوگیری نماید و مانع سوء فهمی شود، از آنجا که در مقابله با دشمن است، تلاشش جهاد نامیده میشود؛ آن هم جهادی که شاید امروز، مه محسوب میشود.

دشمن دو هدف را به نظر ما در جنگ نرم دنبال میکند حالا یک جنگهای آشکار نظامی و سخت و خشن هست که آنها حکم خودش را دارد، اما جنگ نرم مشکل تر علاج میشود و به یک معنا از جنگ سخت خطرناک تر هم هست.

دشمن در این جنگ نرم در حرکت را انجام میدهد: یکی این است که این زنجیره تواصی به حق و به صبر را قطع کند؛ دوم اینکه حقایق را وارونه نشان بدهد که تبلیغات فراوانی هم دارند که حقایق عالم را راحت بعكس و بدروغ وارونه نشان بدهند... دروغگویی در باب حقیقت.

این قدر هم با جرئت و قاطعیت این دروغ را میگویند که هرکسی گوش کند، خیال میکند که این راست میگوید. خیلی خونسرد و محکم و قاطع حقیقت را ۱۸۰ درجه وارونه نشان میدهند. حالا مثلا فرض بفرمایید که الان شش سال است که همدست عرب آمریکا دارد مردم مظلوم یمن را در خانه شان، در خیابانشان، در بیمارستانشان، در مدرسه شان بمباران میکند، آنها را محاصرهی اقتصادی کرده، از رسیدن غذا مانع میشود، از رسیدن دارو مانع میشود، از رسیدن نفت به آنها مانع میشود؛

شش سال است که این اتفاق افتاده و این البته با چراغ سبز خود دولت آمریکا اتفاق افتاد، آن وقت هم دولت دموکرات بر سر کار بود؛ چراغ سبز نشان دادند و این دولت قسي القلب و سنگدل و ظالم عرب متأسفانه با مردم يمن دارد این جور رفتار میکند. خب این واقعیت قضيه است.

حالا یمنی ها که البته مردم خیلی با استعدادی اند به مردم یمن بسیار با استعدادند. توانسته اند با استفاده از برخی از پدیده ها برای خودشان وسایل دفاعی به وجود بیاورند یا تهیه کنند، با خودشان بسازند و....

صفحه 34 کتاب جهاد تبیین

پیشنهاد ما: انتشارات هادی مجد

واقعیت دشمن و منطقه:

یکی از تصویرهای غلط آنها این است که وانمود میکنند در موضع قدرتند، در حالی که در موضع قدرت نیستند. بله، قدرت سخت افزاری آنها یک قدرت قابل نشان دادن است؛ یعنی پول دارند، ابزار نظامی دارند، امکانات رسانه ای دارند؛ اینها ابزارهای قدرت است، منتها در مقابلهی جهانی، حرف اول را قدرت نرم افزاری میزند؛

قدرت نرم افزاری یعنی منطق، یعنی استدلال، یعنی حرف نو؛ حرف نویی که تعیین کننده ی زندگی باشد؛ سخن نو به میان آوردن. اینها حرف نو ندارند، منطق ندارند. در قدرت نرم افزاری، آمریکا بشدت ضعیف است؛ حرفش زورگویی است، منعلقش ضعیف است، لیبرال دموکراسی اش امروز در دنیا مفتضح است - رفتار و شیوه های اعمال ليبرال دموکراسی که به آن افتخار میکردند، امروز در دنیا به صورت مفتضح مورد انتقاد صاحب نظران دنیا است .

برای همین هم هست، به خاطر همین هم هست که شما ملاحظه میکنید آمریکای دارای قدرت اتمی، دارای تکنولوژی پیشرفته، دارای پول فراوان، در بسیاری از مناطق عالم شکست خورده است؛ در عراق شکست خورد، در سوریه شکست خورد، در لبنان شکست خورد، در پاکستان شکست خورد،

در افغانستان شکست خورد، در مواجه ی با قدرتهای دنیا شکست خورده است و میخورد و امروز شکستهای دیگری هم آن طوری که انسان مشاهده میکند در انتظار آمریکا است. این تصویرسازی آنها از خودشان است که یک تصویرسازی غلط و دروغین است.

صفحه 232 کتاب جهاد تبیین

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

رهبری فرمودن که جهاد تبیین یکی از الزامات تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.

کاربر مهمان

برای خرید کتاب جهاد تبیین و مشاهده قیمت کتاب جهاد تبیین به این صفحه سر بزنید

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس