فروش ویژه کتاب «الغارات» - با مقدمه استاد پناهیان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


بر تبعید


قیمت پشت جلد: 400000 ریال
قیمت برای شما: 380,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 15 اسفند 1400

توضیحات

در دوران پهلوی، سال ها پیش شهر های کوچکی مثل ایرانشهر و جیرفت مهمانی تبعیدی داشت که به هیچ اختیاری به آن مناطق نرفته بود اما به هر حال روزگار را با اشتیاقی که داشت چه برای خود و چه برای مردمان آن دیار جذاب کرده بود.

هر چه روز ها بیشتر می گذشت همراهی و علاقه اش به آن شهرها بیشتر می شد و دلبستگی بیشتری به مردمش پیدا می کرد...

کتاب "بر تبعید" اثری است جذاب از انتشارات صهبا که در آن با رهبر فرزانه کشور در مورد روزهایی از اجبار و تبعید مصاحبه شده است. و حضرت آیت الله خامنه ای در آن به شکل جذاب و روایت هایی گیرا دوران تبعید خود را در شهر های جیرفت و ایرانشهر بیان می کند.

داستان تبعید به ایرانشهر:

حضرت آیت الله خامنه ای یکی از خستگی ناپذیرترین مبارزان دوران پهلوی بود که یکی از ستون های انقلاب به حساب می آمد، این فعالیت های انقلابی تاثیرگذارش منجر شد تا دولت پهلوی به ستوه بیاید و در نهایت در تاریخ 28 آذر 56 آیت الله خامنه ای را به ایرانشهر در جنوب سیستان تبعید کردند.

اما این تبعید و جدایی ایشان موجب خاموشی نشد، بلکه انگیزه ای شد برای به اشتیاق آوردن مردم محلی آن منطقه تا فعالیت های انقلابی در آن منطقه شدت یابد.

تبعید به جیرفت:

تبعید و جداییِ جدای از اختیار از آخرین فعالیت های رژیم پهلوی برای خاموش کردن چراغ و سوی انقلاب مردم ایران بود. اورا بارها شکنجه کردند، اما این شکنجه ها شدیدترین ضربه بر خود رژیم بود.

22 مرداد ماه 57 بود که برای از بین بردن گرمای انقلاب او را به کرمان و جیرفت فرستاند اما غافل از اینکه آیت الله خامنه ای را به گرم ترین و پرجوشش ترین نقطه کشور انتقال می دادند.

 

خرید کتاب عده الداعی

کلیک کنید

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->