مجموعه 5 جلدی قهرمان من / قهرمانان این خاک را به کودکان معرفی کنیم + مسابقه و جوایز فراوان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 600000 ریال
قیمت برای شما: 540,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 25 مهر 1401

توضیحات

کتاب "باغ آلبالو" داستان زندگی زنی اشرافی به نام رانوسکی به قلم آنتوان پاولوویچ چخوف است. باغ آلبالوی بزرگی از طرف اجدادش به او ارث رسیده است. از آنجایی که تنها سرمایه باقی مانده خانواده رانوسکی همین باغ است، باغ آلبالو نیز به زودی در ازای بدهی هایشان توسط بانکک فروخته خواهد شد.

اما خانم رانوسکی هیچگونه تلاشی برای حفظ باغ خود نمی کند اگر چه که آن را یادگار خانوادگی و تداعی کننده خاطرات کودکی اش می داند. رانوسکی و برادرش باغ را نشانه هویت خود می دانند اما در عین حال در برابر از دست دادن آن خنثی و منتظر تقدیر هستند.

گزیده ای از کتاب باغ آلبالو:

نخیر، غیر از این چیز دیگری نیست. ليوبوف آندريونا همیشه وسایلشان را گم می کند. او زندگی را هم گم کرده است. (آرام زیر لب می خواند) "من که شناسنامه ندارم پدربزرگ، حتی نمی دانم چندساله هستم. فرض می کنیم یک دختر جوان هستم.

(کلاه را روی سر فیرز می گذارد، فيرز تکان نمی خورد وای، چقدر شما را دوست دارم، بانوی زیبارو (می خندد)... یک، دو، سه! (کلاه را از سر فیرز برمی دارد و روی سر خودش می گذارد) وقتی بچه بودم، پدر و مادرم به نمایش ها می رفتند و اجرا انجام می دادند، خیلی خوب بود و خوش میگذشت.

من هم سالتو و كله ملق میزدم و کارهای شبیه به آن انجام میدادم. پدر و مادرم که فوت کردند، یک خانم آلمانی من را قبول کرد و به من درس یاد داد. کم کم بزرگ شدم و معلم شدم، اما حالانمی دانم از کجا آمده ام و که هستم درست نمی دانم پدر و مادرم چه کسانی بودند... شاید حتی به طور رسمی با هم ازدواج هم نکرده بودند... نمیدانم... (خیاری را از جیبش بیرون می آورد و مشغول خوردنش میشود) هیچ چیز نمی دانم.

فيرز: من هم بیست یا بیست و پنج سالم بود که به همراه پسر کشیش و سرآشپز واسیلی قدم میزدیم. یک مرد که اصلا نمیشناختمش، روی سنگی نشسته بود، یک غریبه... من به دلایلی از او ترسیدم و رفتم. آنها هم این بدبخت را همان بالا کشتند... چون خیلی پولدار بود

صفحه 50 کتاب باغ آلبالو

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->