خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 740000 ریال
قیمت برای شما: 629,000 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 21 آبان 1402

توضیحات

تردیدی نیست که شان و شایستگی های مردم ایران، به مثابه پایه گذار یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان و خردمندترین مردمان جهان بسیار بالا می باشد. کتاب "انقلاب چهل ساله؛ دستاورد ها و فرصت ها" با توجه به اینکه در دهه چهارم انقلاب اسلامی می باشیم توسط انتشارات منتشر شده است.

معرفی کتاب انقلاب چهل ساله:

چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران که مرزهای مکان و زمان را درنوردیده و به فراتر از مکان و زمان خود گسترش یافته است، می گذرد. این انقلاب، با وجود دسیسه ها و توطئه های سخت افزاری و نرم افزاری در تمام حوزه های نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، همچنان و با قدرت تمام، در حال حرکت به سمت تعالی و کمال است.

انقلاب اسلامی ایران، در حالی وارد عصر جدیدی از بلوغ و شکوفایی و بالندگی خود شده که نسبت به سال ها و مقاطع اولیهی پس از پیروزی خود، دشمنان انقلاب اسلامی، با نیروها و امکانات مافوق تصور خود، چه در سطح بین الملل و چه در سطح منطقه ای که در مثلثی «غربی - عبری - عربی» گرد هم آمده اند، بیش از هر زمان دیگری دچار افول و زوال شده اند.

اما این بلوغ شکوفایی انقلاب اسلامی، از یک طرف، و افول و تضعیف دشمنان آن، از جانب دیگر، نباید مردم و مسئولان را از پیشرفت و تعالی کشور و رشد اثرپذیری از انقلاب اسلامی دچار غفلت کند. انقلاب اسلامی، تا رسیدن به قله های بلند و مرتفع فاصله دارد، و مسیر پیش رو نیز مسیری پوشیده از سنگلاخ و پر فراز و نشیب است که عبور از گردنه های دشوار آن، مستلزم ملزوماتی است که پیروی از فرامین و تدابیر هوشمندانه و حکیمانه ی رهبر فرزانه ی انقلاب اسلامی، امام خامنه ای عزیز، همچنین روشن بینی، برخورداری از بصیرت و تقوای سیاسی، مهم ترین آنهاست، و هر کس که خود را به این مرز و بوم و انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی علاقه مند می داند، باید خود را به آنها مسلح کند.

کتاب حاضر، در نوع خود، از نظر کمیت و کیفیت، اثری همه جانبه نگر است که با تمرکز بر تبیین دستاوردهای مهم و راهبردی انقلاب اسلامی در ابعاد سیاسی و بین المللی، دینی و فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، علمی و فناوری، همچنین دستاوردهای دفاعی و نظامی کوشیده است تصویری واقعی، عینی و روشن از فرصت ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی ارایه کند؛ که از این جهت می تواند منبعی قابل استناد برای محققان، انقلاب پژوهان، اساتید دانشگاه، نخبگان و دوستداران انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان باشد و از آن بهره برداری شود.

افزایش اعتماد به نفس ملی:

یکی از ارزشمندترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، ایجاد اعتماد به نفس در مردم ایران است. به عبارت دیگر، مردم ایران که نه تنها سال ها بلکه قرن ها با اراده ی قدرت های دیکتاتور یا قدرت های خارجی تحقیر شده بودند، با انقلاب اسلامی اعتماد به نفسی به دست آوردند که اکنون در منطقه و جهان نقشی برترایفا می کنند.

در موضوع دانش هم هیچ نقطه ای از علم نیست که ایرانیان دست خود را کوتاه ببینند، یا در خود این توان را نبینند. اینها، همه نشانه ی اعتماد به نفسی ست که انقلاب اسلامی برای مردم ما ارمغان آورده است. فراموش نمیکنیم که پیش از آن، این سخن رزم آرا معروف بود که می گفت ایرانی ها از ساخت آفتابه عاجزند؛ با سران حکومت پهلوی افتخار می کردند که چون پول داریم، هرچه را که می خواهیم، وارد میکنیم، و بنابراین به فکر کردن و اختراع نیازی نداریم؛ در حالی که امروزه ، ایران را یکی از قطب های علمی بارز در جهان می شناسند، و همه ی اینها نیست مگر به علت اعتماد به نفسی که انقلاب اسلامی به مردم داده است.

صفحه 295 کتاب انقلاب چهل ساله

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس