مسابقه کتابخوانی (عسل مثل یه قصه) + همراه با جوایز نقدی حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


الحیاه (متن و ترجمه) - دوره 12 جلدی

مولف (پدیدآور) :

حکیمی محمد رضا


قیمت پشت جلد: 22000000 ریال
قیمت برای شما: 18,700,000 ریال 15 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 8 آذر 1401

توضیحات

« الحیاة » مجموعه ای از آموزه های زندگی ساز و عزت آفرین ثقلین است برای رسیدن انسان به حیات طیبه و ره سپردن در صراط مستقیم . «الحیاة» جمع و تدوین محض روایاتی چند در ذیل عناوین نیست بلکه برنامه ای است پیشرو و جهت دهنده به سوی حق ، بازکننده گره ها و درب ها بر پایه جهان بینی و ایدئولوژیِ برگرفته از تمامت دین.

این کتاب مجموعه گرانقدری از آیات و روایات است که به صورت علمی کاربردی ، نگاه اسلام به مباحث اقتصادی ، عدالت ، انسان ، خانواده ، جامعه و ... را بر اساس تاکید رسول گرامی اسلام (ص) در حدیث ثقلین به جامعه اسلامی و غیر اسلامی معرفی نموده است . تفکیک موضوعی مطالب و کاربردی کردن آن ها با توجه به نیاز جامعه دینی ، و آشنا کردن همه جوامع خرد و کلان با اسلام ، تجدید حیاتی در نا آشنایان با مکتب اهل بیت (ع) ایجاد می کند . دقت نظرهای مولفین گویای نگاه ریزنگر آن ها به مشکلات جامعه و خانواده ها و همچنین جامعیت دستورات اسلام است .

این مجموعه ارزشمند در دوازده مجلد تنظیم شده که ده مجلد از آن ها چاپ و منتشر شده و بقیه در دست تالیف است . مطالب مندرج در« الحیاة » با توجه به نیازهای امروز جامعه طراحی و تنظیم شده است - و شاید در این ایام کمتر کتابی بتوان یافت که نگاه دقیق اسلام به مسائل روز را اینگونه مطرح کرده باشد - لذا ضرورت دارد که این مجموعه به مبلغین ، کانون های فرهنگی ، مساجد و عموم افراد علاقه مند معرفی شود .

بی تردید مساجد شهر و کتابخانه های مساجد ، کانون های توجه علاقه مندان به مسائل مذهبی است و مرتبطین با این اماکن مقدس ، جزء مبلغین دیدگاه های اسلام به شمار می روند لذا سزاوار است که این مجموعه حدیثی قرآنی در کتابخانه های زیر مجموعه مساجد شهر تهران وجود داشته و مورد استفاده نمازگزاران ، دانش جویان و محققین محترم قرار گیرد . لذا پیشنهاد می شود پس از بررسی و در صورت صلاحدید ، نسبت به تهیه و تخصیص یک دوره از آن به هر یک از کتابخانه های مساجد دستورات لازم را ابلاغ فرمایید

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->