فروش ویژه کتاب «الغارات» - با مقدمه استاد پناهیان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


اصول تغذیه خام گیاه خواری

مولف (پدیدآور) :

محبوبی حمید


قیمت پشت جلد: 550000 ریال
قیمت برای شما: 517,000 ریال 6 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 21 بهمن 1400

توضیحات

راه های مختلفی برای درمان بیماری ها در دنیای کنونی وجود دارد که بعضی از آن ها متاسفانه نه تنها درمان ریشه ای و بنیادی نمی کند، بلکه گاهی علائم بیماری را مخفی می نماید و علت اصلی بیماری را از بین نمی برند و حتی به مرور زمان عوارض سنگینی در بدن به جا می گذارند.

بعضی دیگر از روش های درمانی وجود دارد که اگر طبیب مجرب، آگاهانه و با تشخیص صحیح و دقت نظر انجام دهد معمولا نتیجه بخش می باشد چون که بیماری را ریشه یابی می کند و در ادامه به سراغ ارائه روش های درمانی می رود. این نوع درمان از طریق داروهای گیاهی انجام می گیرد.

در کتاب "اصول تغذیه خام گیاه خواری" نکات مهمی در درمان با رژیم خام گیاه خواری و نوع تغذیه طبیعی و طب پیشگیری و نیز دستورالعلم در حفظ صحت بدن آورده شده که عمل کردن به آن بدون استفاده از هر دارویی موجب دفع سموم از بدن و تقویت سیستم ایمنی می گردد.

فواید خام گیاه خواری:

- کسی که غذای خام بخورد سلولهای زائد بدن او از گرسنگی شروع به مردن و از بین رفتن سموم می نماید و آن را حل می کند و از بدن خارج می سازد و سلول اصلی جایگزین می شود و غدد فعالیت طبیعی خود را بدست می آورند.

-زمانی که در خام گیاه خواری سلول ها تمیز شد، به مرور زمان بدن غذای مورد نیازش را احساس می کند.

-سیستم دفاعی بدن خام گیاه خوار وقتی که قوی شد (یعنی بعد از پاک شدن سموم) حتى سم میوه ها و گیاهان به بدن او اثر چندانی نمی کند مانند سلول های سرطانی که همه در بدن نهفته دارند ولی فقط بدن های ضعیف سرطانی می شوند.

- آوانسیان گوید: سمومی که مانند سریشم به بدن چسبیده، هفته ها و ماهها طول می کشد در زمان خام گیاه خواری حل شود و از بدن بیرون رود. و بدنی که دهها سال غذای مرده (پخته) خورده بود به مرور زمان سموم در بدنش مثل سنگ سفت گردید

-زمان خام گیاه خواری، سموم بدن حل می شود و از طریق ادرار، مدفوع وعرق دفع می گردد و نیز خون به سموم آلوده می شود و شاید به ظاهر بیماری موقت ایجاد شود و یا بعضی از علائم بیماری های خود را ظاهر کند و بعد از بین می رود.

-دکتر کاودری گوید: حیواناتی که غذاهای طبیعی مصرف می کنند کمتر تمایل به سرطان دارند.

خام گیاه خواری را چگونه شروع کنیم:

در زمان رژیم، اگر بیمار دارویی را مدت زیادی مصرف کرده است باید به تدریج مقدار آن را کم کند تا به کلی ترک شود و هیچ گاه یکباره آن را کنار نگذارد. البته بعضی ها قائل هستند اگر برایش قابل تحمل باشد می تواند تمام داروها را یک دفعه کنار بگذارد و شروع به خام گیاه خواری کند.

- روش دیگر: اگر کسی نمی تواند ناگهان پخته خواری را قطع کند، ابتدا هفته ای یک روز و بعد آن هفته ای ۲ روز و بعد آن هفته ای ۳ روز و همین طور اضافه کند تا هفته ای ۶ روز خام خواری کند و از هفته دیگر آن کاملا پخته خواری را قطع کند وخام گیاهخوار مطلق شود و البته این روش برای افراد سالم و یا کسانی که بیماری جزئی دارند می توان اجرا کرد و لیکن بیماران سرطانی و صعب العلاج باید از روز اول خام گیاه خوار مطلق شوند چون پخته خواری مانع پیشرفت درمان می گردد.

-طریق دیگر؛ کسی که نمی تواند در ابتدا کاملا پخته خواری را کنار بگذارد می تواند از غذای پخته کم کند و به مرور به جای آن غذای خام بخورد تا ذائقه اش عادت کند و سپس کاملا خام بخورد مثلا صبحانه و شام را خام بخورد و ناهار را پخته و بعد از مدتی ۳ وعده را خام بخورد.

- افرادی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند و اگر نمی توانند همه داروها را یک دفعه کنار بگذارند و یا اگر بیماری عفونی دارند، ابتدا توأم با خام گیاه خواری مقدار دارو را کمتر کنند و بمرور آن را کنار بگذارند.

تاثیر مواد اسیدی و قلیایی بر بدن:

- اضطراب به عنوان افکار منفی معرفی می شود که باعث اسیدی شدن بدن می گردد، در نتیجه محیط مناسبی را برای بیماری فراهم می آورد. دکتر نورمن، توانسته به وسیله خندیدن و کاهش اضطراب، بدون دارو و جراحی، سرطان را بهبود بخشد.

-افکار منفی موجب مسموم شدن انرژی درونی می شود و در بدن محیط اسیدی ایجاد می کند.

-نوعی کاغذ آزمایش ادرار در داروخانه موجود است که حالت اسیدی - بازی بدنتان را به شما نشان می دهد و به وسیله آن می توانید هر روز خود را آزمایش کنید.

-اگر بیش از حد مواد خوراکی مصرف شود محیط اسیدی در بدن ایجاد می کند که باعث تضعیف ذخیره انرژی عصبی می گردد.

- مركبات چنانچه روی درخت برسند برای بدن بسیار مفیدند و چنانچه با پوست سبز چیده شوند بدن را اسیدی نموده و ضررشان بیشتر از نفعشان می باشد.

- در معالجات فقط متکی شدن به لیمو و میوه های اسیدی، باعث صدمه زدن به لوله گوارش و صدمه به تعادل عصبی می گردد.

- غلات و حبوبات در بدن اسید می سازد، ولی میوه و سبزی و برگ سبز و سبزی ریشه ای و سیب زمینی قلیائی هستند.

صفحه 96 کتاب اصول تغذیه خام گیاه خواری

 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->