مجموعه جذاب دانستنی های شگفت انگیز همراه با 40 % تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 700000 ریال
قیمت برای شما: 525,000 ریال 25 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 31 خرداد 1401

توضیحات

کتاب «اتحاد شوم: اسناد رسمی همکاری آمریکا با رژیم صدام در جنگ تحمیلی» به نویسندگی خانم جویس بتل است و توسط مجید کریمی به فارسی ترجمه شده است. در این مجموعه اسناد، کوشش نگارنده بر آن بوده که هر سند را در سه دسته بندی موضوعی جای دهد....

برشی از کتاب اتحاد شوم:

برای آماده کردن افکار عمومی عراق برای دشمنی های قریب الوقوع اعلامیه ای به وسیله سخنگوی ارتش در غروب ۲۱ فوریه منتشر شد که هشدار میدهد حمله بزرگ ایران با هدف اشغال مراکز جمعیتی قریب الوقوع است. اعلامیه بیان می دارد که عراق توان خود را محدود به دفاع استاتیک نمی کند که مجبور خواهد شد حملات شدیدی به قلمرو داخلی ایران داشته باشد. اعلامیه سپس هشدار سردی می دهد که احتمالا از سلاح شیمیایی استفاده خواهد شد. اشاره دارد که متجاوزان باید بدانند که برای هر حشره ای حشره کشی است که توان نابودی اش را دارد.

هر تعداد که باشند و عراق این حشره کش های نابود کننده را در اختیار دارد. افزون بر آن رادیو عراق در بامداد ۲۲ فوریه پیامی را پخش کرد که صدام طی آن به ارتش و ارتش مردمی یادآور شد که آنها با حمله قریب الوقوع ایران با هدف اشغال خاک عراق، تجاوز به زنان عراقی و مستعمره کردن کشور روبه رویند. او اذعان داشت که نیروهای عراقی از سرزمین خود با هر هزینه ای دفاع خواهند کرد.

صفحه 292 کتاب اتحاد شوم

پیشنهاد ما: خرید کتاب کهکشان نیستی

 

پیشنهاد ما: خرید کتاب منتهی الامال

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس