خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 200000 ریال
قیمت برای شما: 190,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 24 بهمن 1400

توضیحات

گروهی از دانشمندان، جهان پس از مرگ را از اختصاصات ادیان الهی دانسته اند که بشر، به خودی خود نمی توانسته است به وجود آن پی ببرد.

تحقیقات باستان شناسان از آثار نخستین انسان های شناخته شده بر روی زمین که غذا و ابزارهای سنگی با مردگان دفن می کردند نشان می دهد که آنان نیز به نوعی حیات مرموز و ناشناخته برای مردگان قائل بوده اند.

زندگی پس از مرگ و معاد از مهم ترین موضوضعاتی است که قرآن کریم بارها بدان اشاره کرده و مورد توجه پیامبران الهی بوده است و پیامبران مامور شده اند جهان پس از مرگ و معاد را به مردم هشدار دهند.

کتاب "دروازه قیامت" نیز به قلم سید جعفر پورموسوی به انضمام وصیت نامه منتشر شده است تا مسئله معاد را مورد بررسی قرار دهد.

اشتراک و تفاوت های دنیا و برزخ:

اشتراکات

1. دنیا پایان پذیر است برزخ نیز پایان پذیر است

2. در دنیا مرگ هست در برزخ نیز مرگ وجود دارد و سپس زنده شدن است

3. در برزخ به تبع دنیا شب و روز برقرار است.

4. علم در برزخ همراه انسان است( در کلام نورانی امیرمومنان در بیان امتیاز های علم بر مال همین مورد یکی از آن موارد بر شمرده است)

تفاوت ها:

1. در دنیا روح با جسم مادی همواره است ولی در برزخ با جسم برزخی که وجود مثالی است همراه است.

2. در دنیا هر فعلی و حرکتی که از ما صادر می شود تابع زمان و مکان است بدون آن امکان ندارد ولی در برزخ زمان و مکان معنا ندارد.

3. با مرگ بلافاصله مالکیت اموال سرمایه، منصب و... از بین می رود و فقط به یک سوم مال هنوز مالکیت او باقی است که اگر وصیت نکند که آن را برای او هزینه کنند مالکیت وارثان در می آید.

4.در این جهان فرصت برای انتخاب و گزینش عقیده و عمل وجود دارد ولی در برزخ چنین نیست.

صفحه 26 کتاب دروازه قیامت

پیشنهاد ما: انتشارات هادی مجد

حضور پیامبر و اهل بیت:

هنگامی که مرگ مؤمن فرا می رسد، با دیدن پیامبر و اهلبیت خوش ندارد به دنیا بازگردد

ابابصیر به امام صادق عرض می کند: آیا انسان مؤمن از جان دادن کراهت دارد و ناخشنود است؟ حضرت فرمود: نه به خدا قسم، چون در آن لحضات چشم می گوشاید می ببیند رسول اکرم و امیرمؤمنان و فاطمه و حسن و حسین و امامان از نسل امام حسین در برابرش ظاهر می شوند، هنگام احتضار و رسیدن جان به حلقوم، رسول خدا و امیر مؤمنان و جبرئیل و فرشته مرگ نزد او حاضر می شوند پس از شفاعت و سفارش آنان در چگونگی گرفتن جان او،

ملک الموت می پرسد: امان نامه و برائت از عذاب الهی را در دنیا گرفته ای؟ می گوید: آری، می پرسد: چیست؟ می گوید: حب پیامبر و آلش و ولایت علی بن ابیطالب فرشته مرگ می گوید: راست گفتی و آن گاه به او بشارت میدهد که رفقای تو در بهشت، رسول خدا و اهل بیت هستند، سپس جان او را با رفق و مدارا و به آسانی می گیرد.»

صفحه53 کتاب دروازه قیامت

پیشنهاد ما: کتاب فروغ ولایت

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس