مسابقه کتابخوانی (عسل مثل یه قصه) + همراه با جوایز نقدی حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 3500000 ریال
قیمت برای شما: 3,150,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 19 بهمن 1401

توضیحات

انسان برای زیبا زیستن نیاز به دستورالعمل آسمانی دارد، دستوری از جنس خدا، وحی، رسول و اهل بیت

این نوشته با نگاهی دیگر به نهج الفصاحه فراهم آمده است؛ مترجم هزاران سخن حکیمانه پیامبر را برگرفته و با عنوان هایی زنده و پرجاذبه، به صورت موضوعی سامان داده و با ترجمه ای شیوا، برای دوست داران آگاهی و آزادی و ایمان پروان به ارمغان آورده است.

این کتاب به گونه ای سامان یافته که پژوهشگر به آسانی می تواند با نگاه به فهرست کتاب، موضوع مورد نظرش را بیابد و با روایات متعدد آن، روبرو گردد و از سخنان الهام بخش پیامبر بهره جوید.

همچنین کوشش شده است از تکرار روایات دوری شود، اما گاه برخی از روایات به گونه ای جالب و بیانگر مفاهیم متعددی است که ناگزیر در ذیل عنوان های متنوعی آمده است.

کتاب "نهج الفصاحه" یا همان فرهنگی از آموزه های محمد توسط انتشارات دلیل ما در قطع وزیری و با 1096 صفحه به چاپ رسیده است.

پاداش جاودانه آب رسانی:

بی تردید از جمله کارهای نیک انسان با ایمان که پس از مرگ او به وی می پیوندد، دانشی است که آنرا منتشر نموده

و نیز فرزند شایسته ای است که بر جای نهاده و نیز قرآنی است که به ارث گذاشته و یا مسجد و عبادتگاهی است که آنرا ساخته ویا صدقع و دهش مالی است که در زندگی و سلامت خود از دارایی اش جدا کرده و وقف نموده است

آری این کارهای نیکی است که پس ازمرگ انسان به وی می گیوندد.

اندیشیدن:

بی گمان مردی از شما کار بهشتیان را انجام می دهد تا جایی که میان او و بهشت فاصله ای نمی ماند، اما سرنوشت بر او چیره می گردد و به کار دوزخیان می پردازد و به دوزخ در می آید.

از سوی دیگر مردی در زندگی کار دوزخیان را می کند تا جایی که میان او و دوزخ فاصله ای نمی ماند، اما سرنوشت بر او چیزه می گردد و کار بهشتیان را انجام می دهد و سرانجام به بهشت می رود.

تجارت و بازرگانی:

پیامبر فرمود: بهترین کسب و کار کار تاجرها و بازرگانانی است که به هنگام گفت و گو دروغ نمی گویند، و در امانت ها خیانت نمی کنند، و انگاه که وعده می دهند تخلف نمی ورزند، و زمانی که وامی بر عهده داشته باشند در پرداخت آن بهانه نمی جویند، و آنگاه که طلب داشته باشند سخت نمی گیرند و به هنگام فروش کالای خود را نمی ستایند و به گاه خرید بر کالای مردم عیب نمی تراشند.

صفحه 260 کتاب نهج الفصاحه

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس