خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


اطلس لشکر 17 علی بن ابیطالب

مولف (پدیدآور) :

زارع زاده نادر


قیمت پشت جلد: 2350000 ریال تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 10 خرداد 1402

توضیحات

لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب یکی از مهم ترین یگان های رزمی و قدرتمند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. این یگان در طول هشت سال دفاع مقدس در ۱۷ نبرد مستقيم و ۲۸ عملیات پدافندی در جبهه های شمال غرب و جنوب، نقش موثری ایفا کرد و در مجموع، با تقدیم بیش از ۲ هزار شهید و هموطن جانبازان بسیار، کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشت. این لشکر ابتدا با فرماندهی خوزستانی ها و از رزمندگان استان های مختلف تشکیل شد، اما با توجه به ساختار جدید، سپاه و تشکیل سپادهای به یازده گانه کشوری، مقرر شد استان های مرکزی، سمنان و زنجان در قالب سپاه متعلق به یگان را پشتیبانی کنند.

پیشنهاد کتاب: مفتاح الصالحین

برای خرید کتاب دعا همراه با چاپ یادبود برای اموات بر روی لینک بالا کلیک کنید.

 

پیشنهاد کتاب: سلوک الصالحین

لذا ماموریت منطقه جهت پشتیبانی از مرحله پنجم عملیات رمضان با انتساب مهدی زین الدین به فرماندهی لبه ۱۷ آغاز شد. در سال های دفاع مقدس، از لشکر ۱۷ چهار یگان منشعب شد: تپه مستقل ۱۲ قائم، تپه مستقل صاحب الزمان(ع)، لشگر مهدیمی ۴۲ قدر و لشگر ۷۱ حضرت رواله. هر کدام از این یگان ها منشا تحولات عظیمی در دفاع مقدس بودند در این کتاب، در هفت فصل، خلاصه ای از عملکرد آفندی لشگر در هشت سال دفاع مقدس به تصویر کشیده شده است در فصل های اول و دوم با عنوان های تولد و تکامل" و "نمرین نبرد"، به چگونگی تاسیس و تولد یگان پرداخته شده است در فصل سوم با نام "شکوفایی یگان". گسترش یگان از عملیات محرم تا عملیات والفجر ۴ بیان شده است. فصل چهارم با عنوان "شکوه فرماندهی به عملکرد لشگر ۱۷ علی بن ابی طالب(ع) در عملیات های خبر، بدر، عاشورای ۲ و والفجر ۸ می پردازد و در فصل پنجم با نام اوج قدرت، کارنامه موفق لشکر در عملیات های کربلای ۱ تا ۵ به تصویر کشیده شده است. ادای تکلیف عنوان فصل ششم است که به ماموریت های لشکر ۱۷ علی بن ابی طالبی» در عملیات های کربلای ۸، والفجر ۱۰ و مرصاد می پردازد فصل پایانی هم "روایت حماسه» نام دارد که به فعالیت های پس از جنگ لشگر اشاره شده است در گردآوری این اطلس، از منابع مربوط به لشگر ۱۷ علی بن ابی طالب در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و پیش نویس کارنامه عملیات لشکر ۱۷ استفاده شده است، مسئولان محترم ستاد تدوین و مراکز حفظ آثار سپاه در استان های مرکزی، سمنان، زنجان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان های قم و مرکزی نیز همکاری صمیمانه ای در تدوین این کتاب داشتند.

از این رو، از زحمات سرداران گرانقدر لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب(ع)، غلامرضا جعفری، احمد فتوحی و مهدی کربلایی در قم، محسن کریمی، معتلقی مشایخی اسماعیل نادری و آقایان سعید وفایی، خسرو اسدپور، محمدرضا ملکی، س یدمهدی معنوی، علی اکبر فراهانی و محمدرضا قدسی، آقای حسین کاجی مدیر مؤسسه حماسه ۱۷، مجتبی درودیان، محمدرضا اشعری، سیدسعید طباطبایی و همه کسانی که به گونه ای در تولد این کتاب دخیل بوده اند، صمیمانه تشکر می کنم. در پایان نیز از مسئول و کارکنان مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، به وین شده است دان علی محمد نائینی که پرداختن به یگان ها و استان ها را در دستور کار مرکز قرار داد، مدیر گروه مطالعات نظامی و مسئول بخش جغرائباء آقایان محمد جواد اکبر پور و اکبر رستمی و آقایان سیدناصر کشاورز، حسین سرمدی، خانمها مريم حقانی منتظری و شیوا حیدری که در روند آماده سازی این اثر نقش داشتند سپاسگزارم. همچنین از ناظر محترم پروژه، سردار محسن رشید که علاوه بر نظارت، نقش استادی را برای اینجانب برعهده داشته اند قدردانی می کنم. بی تردید آنچه در این کتاب گرد آمده است، در مقابل حماسه سازی رزمندگان غیرتمند استان های مرکزی، سمنان و زنجان بسیار ناچیز و قطره ای است در مقابل دریا. با این حال، حضورم به عنوان یک بسیجی در سالهای دفاع مقدس در بین رزمندگان و به ویژه شهدای لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب، بیشترین انگیزه و مشوقم برای تدوین این کتاب بود.

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

 

 

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس