خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 740000 ریال تاریخ بروزرسانی: شنبه 28 آبان 1401

توضیحات

کتاب "رویای بانه" روایتی مستند از زندگی شهید کاظم عاملو است که جناب آقای علیرضا کلامی تحقیق و نگارش آن را برعهده داشته است.

بیوگرافی شهید کاظم عاملو:

کاظم عاملو 22 تیر 1344 در شهر سمنان به دنیا آمد. ایشان اولین بار در سال 1362 در قالب یک نیروی بسیحی به بانه اعزام شد و پس از بازگشت برای بار دوم به صورت سرباز وظیفه به غرب کشور (کردستان) رفت و در تیپ ویژه شهدا دوره سربازی خود را گذراند.

عاملو در سال 1365 ازدواج کرد و در همان سال به استخدام مخابرات شهر سمنان درآمد. دوره کوتاه زندگی او پر است از احوالات خاص و عرفانی ویژه ای که شنیدنش هر شنونده ای را متعجب و میخ کوب می کند.

اکثر احوالات خاصی که از عاملو مشاهده شده مختص شهر بانه بوده و باعث نزدیکی دوستانش به این شهید عزیز شده است.

کاظم عاملو در حالی که با همرزمانش برای عملیات بیت المقدس 3 اعزام شده بود، در 17 اسفند 1366 در منطقه ماووت عراق به شهادت رسید و پیکرش پس از بازگرداندن به میهن در امامزاده یحیی شهر سمنان به آغوش خاک سپرده شد.

معرفی کتاب رویای بانه:

کتاب «رؤیای بانه» مجموعه روایتهایی است درباره کاظم عاملو؛ شهیدی که به اذعان همرزمانش بارها در رؤیا محضر حضرت امام عصر رسیده و از قول آن حضرت مطالبی را برای هم رزمانش نقل کرده است.

نویسنده محترم کتاب جناب آقای علیرضا کلامی این روایتها را از زبان خانواده و دوستان شهید گردآوری کرده است. کلامی در مقدمۀ خود به طور مفصل تشریح کرده که چگونه در تحقیقات شهید کاظم عاملو را کشف نموده و روایتهای زندگی اش را ثبت و ضبط و راستی آزمایی کرده است.

روایت های ذکر شده در این کتاب چهار گونه اند: اول آنچه خود کاظم عاملو گفته دوم آنچه دیگران درباره او گفته اند؛ سوم آنچه خود کاظم عاملو نوشته است؛ چهارم آنچه دیگران در همان زمان واقعه از او و درباره او و حالاتش نوشته اند.

تلاش نویسنده و مشاور کتاب در وهله اول این بوده که با ارائه روایت حتی الامکان کامل از زوایای مختلف زندگی کاظم عاملو، مخاطب را با ریشه های بینشی و رفتاری او آشنا کند و این نکته یکی از تفاوتهای این ویراست کتاب با سایر کتب در این حوزه است.

برشی از کتاب رویای بانه:

روایت محمدحسن حمزه از دوستان نزدیک شهید 

دو رکعت را شروع کرده بود؛ این نماز به برنامه ثابت هر روزه اش مربوط می شد. دو رکعتی که بعد از نوشتن آن کاغذ بر ذمه ما بود و معمولاً بعد از نماز واجب می خواندیم.

وقتی بچه ها آن را در سنگر نوشتند امضایش کردیم. اصل این سند در ستاد کنگره شهدای استان سمنان موجود است همان عهدنامه ای که میگفت هرکس شهید شد باید بقیه را شفاعت کند و در غیر این صورت هر روز به نیت همگی نماز بخواند و ثوابش را به بقیه هدیه کند؛

زنده یا مرده سال هاست که از نوشتن عهدنامه میگذرد و ما تاکنون یک روز هم آن نماز را ترک نکرده ایم؛ نمازی که حتی در صورت فراموشی میبایست قضای آن را به جای آورد؛ چون عنوانِ عهد و نذر را پیدا کرده همه ما دل خوش به شفاعتی هستیم که قولش را در آن گرفته ایم.

صفحه 115 کتاب رویای بانه

پیشنهاد ما: کتاب دکل مستند داستانی گام دوم انقلاب

پیشنهاد ما: تقویم همسران

پیشنهاد ما: خرید کتاب ترگل

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس