خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 400000 ریال
قیمت برای شما: 380,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 27 شهريور 1401

توضیحات

زینب کبری (س) با رشادت و صبوری اش خورشید دین مبارک اسلام به شمار می رود. بانویی که منزل به منزل به سراغ برادرش رفت تا او را در اربعین حسینی زیارت کند. کتاب "جاذبه حسینی" رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال 1357 تا 1390 در دو موضوع زینب کبری و اربعین حسینی می باشد.

کتاب "جاذبه حسینی" در سه فصل زینب کبری، اربعین، و شرح فرازهایی از زیارت اربعین و به شیوه سیر تاریخی تدوین گردیده است. در هر فصل نیز با توجه به ترتیب تاریخ بیانات و علاوه بر آن حذف موارد غیر مرتبط احتمالی سعی شده است رهنمود های رهبری به بهترین نحو در اختیار مطالعه کنندگان عزیز قرار گیرد.

گزیده اول از کتاب جاذبه حسینی:

زینب کبری (سلام الله علیها) وقتی بدن پاره پاره شده برادر را در آن قبله گاه عشق و محبت و فداکاری و مجاهدت، بر روی زمین افتاده دید، دستها را زیر بدن برد و سر را به طرف آسمان بلند کرد و فریاد زد: «بارالها! این قربانی را از ما قبول کن».

او میدانست خاطره آن خون جوشنده، سیلاب شهادت و فداکاری را در طول تاریخ، در سرزمین دل انسانهای مسلمان به راه خواهد افکند، و افکند. از روز دهم محرم - عاشورا- به این موج خروشان همچنان در طول تاریخ ادامه داشته است.

بر اثر خون شهیدان، قدرتهای طاغوتی بسیاری سرنگون شد. قدرت طاغوتی بنی امیه و قدرتهای بسیاری از بنی عباس، با تکان شدید این طوفان بنیان افکن ستم، بکلی نابود و ویران شد.

بر اثر خون شهیدان، قدرتهای طاغوتی بسیاری سرنگون شد. قدرت طاغوتی بنی امیه و قدرتهای بسیاری از بنی عباس، با تکان شدید این طوفان بنیان افکن ستم، بکلی نابود و ویران شد.

حکومتهای بسیاری در سرزمینهای اسلامی پدید آمد و اسلام ماند و تشیع به عنوان رگه پرتپش و هیجان آفرین اسلام باقی ماند.

صفحه 5 کتاب جاذبه حسینی

گزیده دوم از کتاب جاذبه حسینی:

در عاشورای حسین (عليه السلام)، بعد از آنکه جوانان بنی هاشم همه با اجساد قلم قلم شده روی زمین افتادند، بعد از آنکه زینب (سلام الله علیها) خواهر حسین و آئینه حسین (علیه السلام)، همه این داغها و دردها را برای خدا تحمل کرد، در آن آخرین لحظات به گودال قتلگاه آمد، پیکر مجروح و زخم خورده و پاره پاره شده حسینش را پیدا کرد، دست زیر بدن حسین (علیه السلام) برد، بدن حسین (علیه السلام) را به خدا عرضه کرد و گفت: «خدایا! این قربانی را از ما قبول کن»

صفحه 10 کتاب جاذبه حسینی

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس