خرید کتاب رو به پایان - بیانات رهبری در خصوص صهیونیسم و پایان آن - خرید با 16% تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کشکول میرزا جواد آقا


قیمت پشت جلد: 400000 ریال
قیمت برای شما: 368,000 ریال 8 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 23 آذر 1401

توضیحات

شهیدی که نخواست هیچ گاه شرمنده حضرت زهرا باشد... . کتاب "کشکول میرزا جواد آقا" که با تلاش های محمد مهدی احمدیان و زهرا احسن مقدم نوشته شده است روایتگر داستان زندگی جواد آقای داستان ماست، شهیدی که تا آخرین قطره های خونش جنگید تا مبادا شرمنده مادرمان حضرت زهرا شود. کتاب "کشکول میرزا جواد آقا" که در دل خود زندگینامه شهید مدافع حرم جواد کوهساری را  به همراه آلبومی از عکسای اورا دارد توسط انتشارات راه یار در سال 1400 و با 216 در اختیار عموم کتاب دوستان علل الخصوص دوست داران داستان های شهدای مدافع حریم اهل بیت قرار گرفته است

معرفی کتاب کشکول میرزا جواد آقا:

این کتاب حاصل ۴۲ ساعت مصاحبه با خانواده، دوستان و آشنایان شهید کوهساری، از اهالی شهر مشهد مقدس است که ۲۶ تیر سال ۱۳۹۴ در نبرد با تروریست‌های داعش در اطراف شهر فلوجه عراق به شهادت رسید.

این کتاب در چهار فصل، خاطراتی را درباره مراحل مختلف زندگی این شهید مدافع حرم روایت کرده است. بخش پیوست کتاب هم به تصاویری از مقاطع زندگی شهید اختصاص دارد.

زندگینامه شهید جواد کوهساری:

جواد در سال ۱۳۶۴ در مشهد به دنیا آمد. مثل همه کودکان به مدرسه رفت و به تحصیل علم همت گماشت، از ۱۷ سالگی عضو فعال بسیج بود. به ولایت علاقه بسیاری داشت، آنقدر گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بود که دو سه سالی می‌شد با دوستانش به مناطق جنگی، جمکران، و حرم امام خمینی(ره) می‌رفت. جواد خادم افتخاری امام رضا(ع) بود. علاقه زیادی هم به گلزار شهدای طرقبه داشت و هر زمان که وقت داشت به زیارت مزار شهدا می رفت. 

خیلی دوست داشت در زمره ی مدافعان حرم به جنگ تکفیری ها برود. اما والدینش راضی نبودند. یک سال طول کشید تا آن ها را راضی کند. خانواده اش دوست داشتند او ازدواج کند، اما جواد گفت: من این جا باشم و وهابیت که دشمن اسلام است بخواهد به حرم اربابم اباعبدالله الحسین(ع) بی حرمتی کند. 

اولین بار که به عراق سفر کرد بعد از رسیدن به نجف به زیارت امام علی(ع) رفت ولی موفق نشد حرم و بارگاه اباعبدالله(ع) را زیارت نماید. با این که همیشه آرزو داشت زایر کربلا باشد برای انجام ماموریت به فلوجه رفت و در بیست و ششم تیر ماه سال 1393 در سن 29 سالگی در اطراف فلوجه بر اثر برخورد با تله انفجاری همانند جوان رشید دشت کربلا اربا اربا شد وبه مقام رفیع شهادت رسید. 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس