خرید کتاب رو به پایان - بیانات رهبری در خصوص صهیونیسم و پایان آن - خرید با 16% تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب به خون کشیده شد خیابان


قیمت پشت جلد: 450000 ریال
قیمت برای شما: 423,000 ریال 6 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 18 خرداد 1402

توضیحات

معرفی کتاب به خون کشیده شد خیابان:

وقایع جریان ساز برخلاف سایر وقایع، با گذشت زمان و با وجود ارائه حکومت های استبدادی مبنی بر سانسور آن ها نه تنها فراموش نمی شوند بلکه بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. کتاب "به خون کشیده شد خیابان" روایتگر خاطرات مقاومت مردم خراسان در برابر کشف حجاب رضا خانی می باشد.

کتاب "به خون کشیده شد خیابان" از مجموعه کتاب های مقاومت فرهنگی است که توسط انتشارات راه یار به چاپ رسیده است.

آسمان همه همین رنگ است:

مادرم بدون چادر و با لباس خاکی وارد خانه شد. پف چشم هایش نشان از گریه زیاد بود. اما دلش طاقت نیاورد و دوباره زد زیر گریه.

لب هایش می لرزید، بریده بریده گفت :«رقیه رفته بودم نونوایی پاسبون جلوم رو گرفت. چادرم رو از سرم کشید و زیر پاش پاره کرد. دست انداخت تا چارقد رو هم بکشه که گذاشتم به سروصدا. چارقد رو نتونست بگیره به جاش با باتوم زد به سر و بدنم.»

از آن روز به بعد مادرم در روشنایی روز جرئت نمی کرد از خانه بیرون بیاید و چدرم تمام کارهای بیرون از خانه را انجام می داد، تا اینکه از تهران به مشهد آمدیم.

خیال کردیم در مشهد، خبری از چادر کشی نیست. یک روز مادرم خمیر درست کرد که ببرد نانوایی. با یک دست چادر گل دارش را گرفت و با دیگری ظرف خمیر را.

چند قدمی از خانه دور نشدیم که پاسبانی از پشت سر چادر مادرم را کشید. خمیر ها از دستش افتاد زمین. چادر هم زیر پای پاسبان تکه تکه شد.

صفحه 88 به خون کشیده شد خیابان

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس