مجموعه جذاب دانستنی های شگفت انگیز همراه با 40 % تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


جام صهبا رساله سیر و سلوک علامه طباطبایی

مولف (پدیدآور) :

علامه سید محمد حسین طباطبایی


قیمت پشت جلد: 960000 ریال
قیمت برای شما: 912,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 22 ارديبهشت 1401

توضیحات

کتاب جام صهبا رساله سیر و سلوک عارف واصل حکیم و مفسر بی‌بدیل مرحوم حضرت آیت‌الله علامه سید محمدحسین طباطبایی می‌باشد.همچنین این کتاب به ضمیمه تعلیقات موحد عظیم‌الشان .فقیه عارف مرحوم آیت‌الله سید عبدالله جعفری تهرانی قدس‌الله سره هما است

متن رساله ی سلوکیه ی جام صهبا، تقریر بیانات مرحوم علامه ی طباطبایی در جلسات سلوکی و حلقات دروس معرفتی ایشان می باشد که بر محور رساله ی سیر و سلوک منسوب به علامه ی بحرالعلوم برای شاگردان سلوکی خود از خارج ایراد نموده و استاد بزرگوارم مرحوم آیة الله جعفری تهرانی آن تقریرات را استنساخ فرموده بودند.

:معرفی کتاب جام صهبا

جام صهبا رساله ای است که بایستگی های سیر و سلوک الی الله در آن تبیین و در عمیق ترین ساحت عرضه شده است و اصحاب معرفت و طالبان قرب حضرت محبوب بی هیچ نگرانی و تردیدی می توانند با مراجعه ی به آن از سالک و مسلک و مقصد و مقصود آگاه گردند و بهره های اطمینان بخش سلوکی خود را از آن ببرند.
از امتیازات رساله ی جام صهبا این است که شکل گیری متن و تعليقات آن در بهترین فصل عمر، که بلوغ علمی و عملی و عرفانی این استاد و شاگرد به اوج رسیده بود انجام پذیرفته است.
بدون تردید، جام صهبا رساله ی نادری است که مباحث مطرح شده ی در آن به حدی بدیع و عمیق می باشد که در دیگر آثار مرحوم علامه ی طباطبایی ها با دیده نمی شود و یا به این روشنی تبیین نشده است.
رساله ی جام صهبا، ارمغان سلوک علامه ی طباطبایی در حوزه عمل و رساله ی الولایه، رهآوردی در عالم نظر می باشد که هر دو رساله از متن کتاب و سنت جوشیده است.

 

ویدئو معرفی کتاب جام صهبای علامه طباطبایی را مشاهده کنید

 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس