مسابقه کتابخوانی (عسل مثل یه قصه) + همراه با جوایز نقدی حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


حضرت سجاد (ع) معلم درس محبت


قیمت پشت جلد: 360000 ریال
قیمت برای شما: 342,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 10 شهريور 1400

توضیحات

دوران امامت حضرت سجاد (ع) خصوصیات خاص خود و سختی های زیادی داشته است. کتاب "حضرت سجاد" به برسی خصوصیات آن برهه از زمان می پردازد که امام سجاد (ع) یعنی معلم درس محبت چگونه با آن شرایط به امامت خود عمل کردند. کتاب "امام سجاد (ع)" کتابی است به قلم استاد محمد علی جاودان می باشد که توسط انشارات واژه پرداز اندیشه در قطع رقعی و با 183 صفحه به چاپ رسیده است.

 

مقابله با انحرافات در در ابتدای عصر امامت:

اسلام در دوران اوليه امامت، یعنی دوران امامت امیرالمؤمنین حضرت مجتبی و حضرت سید الشهداء در معرض انحرافی بزرگ قرار گرفته بود که بی تردید خطری در حد نابودی کامل دین را در پی داشت. ائمه هدی در این دوران و حضرت حسین در پایان آن، باید در مقابل این انحراف می ایستادند، با آن مقابله و مبارزه می کردند و نمی گذاشتند این جریان نابودکننده، به نتیجه برسد. ما میدانیم این مقابله و مبارزه یکی از وظایف اصلی امامت است.

انحرافی که ائمه اطهار در مقابل خود داشتند و باید در برابرش قیام می کردند، انحرافی بود که کلیت اسلام را هدف گرفته بود و می توانست همه چیز را نابود کند و به جای آن صورتی خالی از معنا و اسمي بدون مسما از اسلام را جانشین آن سازد. از این رو ائمه باید با تمام وجود و با تمام سرمایه های خویش، به جنگ این انحراف بروند و از همه چیز خود نیز در این راه بگذرند. خواهیم گفت که این خطر بزرگ، تغییر جایگاه خلافت به جایگاه پیامبری، بلکه به جایگاه ربوبیت و خدایی بود...

شیوه امامت حضرت سجاد (ع):

دیدیم که چگونه اسلام در معرض نابودی کامل قرار گرفته بود، و امام زین العابدین در دوران امامت خویش، به عنوان وظیفه اصلی امامت، بایستی اسلام را که این چنین در معرض خطر بود، مرزبانی، حفظ و نگهداری کند و آن را با سلامت کامل به نسل های بعد در سلسله امامت انتقال دهد.

امام زین العابدین در دوران امامت خویش با دشمنی های گسترده و فزاینده علیه علویان و خاندان نبوت روبه رو بود، سراسر عالم اسلام از لعن وسب امام امیرالمؤمنین و بغض و دشمنی ایشان و بنی هاشم پر بود و دائما به نسل های بعد تعلیم داده می شد. این هم یک مشکل اساسی بود و ایشان می بایست این مشکل بزرگ را که مانعی غیرقابل عبور برای شناخت اسلام بود از پیش پا بردارند.

امام زین العابدین در دوران امامت خویش با جریانی وسیع از فسق و فجور، فساد و تباهی و لهو و لعب مواجه بودند. از در و دیوار شهرهایی چون مکه و مدینه که مرکز اسلام بودند، صدای انواع موسیقی و نوازندگی و آوازه خوانی به گوش می رسید، مردم مثل آب، شراب می خوردند و رقاصی و قمار و... رواج داشت. امام برای معالجه این مشکل بزرگ و همه گیر می بایست راهی در پیش گرفته و درمانی درخور آن به کار گیرند تا...

صفحه 115 کتاب حضرت سجاد معلم درس محبت

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس
-->