کتاب جدید استاد علی صفایی حائری (جمع و حاصل جمع ها) شامل 7 سخنرانی استاد حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 210000 ریال
قیمت برای شما: 199,500 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 25 مرداد 1400

توضیحات

کتاب ممد نبودی بیستمین سری از مجموعه یاران ناب انتشارات یا زهرا می‌باشد که به بیان خاطراتی از شهید سید محمد علی جهان آرا می‌پردازد. شهید محمد علی جهان آرا در  سال 1333 در شهر خرمشهر متولد شد و در سال 1360 در منطقه کهریزک جنوب تهران به شهادت رسید.

 

 

پشت جلد کتاب ممد نبودی:

روز نهم مهر جهان آرا تمام پاسدارهای سپاه خرمشهر را خواست. آن روز برای ما گفت:« من امیدی به خرمشهر ندارم خرمشهر داره از دست میره، از این لحظه به بعد من دیگه به هیچ ‌کدام ‌شما فرماندهی نمی کنم. اینجا کربلاست هر ساعت ما داریم اینجا کربلا رو میبینیم.
 
هر کدومتون که می خواهید برید و خودتونو خونواده هاتون رو نجات بدید مطمئن باشید من به کسی نمیگم ترسیدید را بریدید! تا همین جا هم خیلی زحمت کشیدید کاری کردید که هیچ کس از پس اون بر نمی‌آمد. این رو هم بگم که من میمونم »
این جای صحبت که رسید بچه ها همه داشتن گریه میکردن هیچ کس از جایش تکان نمی‌خورد یکی از بچه ها بلند شد و گفت :« بر جمال محمد سلامت!»
 

بخشی از کتاب ممد نبودی:

 
خانم محمد به من تلفن زد و گفت: «یه هواپیما توی کهریزک سقوط کرده که میگن محمد هم داخل اون بوده! شما بیا با هم بریم ببینیم چه اتفاقی افتاده!»
 
اولین جایی که همراه او رفتیم، بیمارستان هفتم تیر شهرری بود. پرس و جو کردیم، گفتند چند تا مجروح آورده اند. یکی از مجروحین، خلبان هواپیما بود. رفتیم بالای سرش. هوش و حواس داشت، اما از ناحیه دست و پا به شدت مصدوم شده بود. از او پرسیدم: «چی شد که این اتفاق افتاد؟» خلبان گفت: «وقتی به آسمان تهران رسیدیم، من داشتم ارتفاع کم میکردم که هواپیما رو توی مهرآباد بشونم زمین که یه دفعه صدای انفجاری در قسمت عقب هواپیما بلند شد و بعد هم دم هواپیما کنده و آتیش بلند شد. من چاره ای نداشتم جز اینکه بشینم. نمیدونستم کجا هم هستیم. ناچار شدم همون جا که بودیم هواپیما رو زمین بنشونم که آتیش به تمام هواپیما سرایت نکنه. در همین حین، هواپیما تعادل خودش رو از دست داد ومن اون رو روی بیابان نشوندم که آتیش گرفت.»
 
بعد از تحقیق متوجه شدیم تعدادی از اجساد شهدا که در تابوت قرار داشتند، در قسمت انتهای هواپیما جا داده شده بودند. داخل یکی از این تابوتها، مواد منفجره ای توسط منافقین کار گذاشته شده که همین، عامل انفجار هواپیما و بروز این سانحه شده بود. آن هایی که نزدیک انفجار بوده اند، سوخته و چند نفری که جلوی هواپیما قرار داشتند، سالم ماندند.
 
صفحه 123 کتاب ممد نبودی
 

پیشنهاد کتاب: مناجات الصالحین

پیشنهاد کتاب دعا: هادی الصالحین

 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon