فروش کتاب های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با تخفیف ویژه (به مناسبت دومین سالگرد) حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


تحلیل واقعه عاشورا

مولف (پدیدآور) :

مطهری مرتضی


قیمت پشت جلد: 300000 ریال
قیمت برای شما: 270,000 ریال 10 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 24 آذر 1400

توضیحات

نهضت امام حسین ک نقطه عطف در تاریخ اسلام است. از آن پس نهضت هایی در درون دنیای اسلام پیدا می شد علیه دستگاه خلافت و به نفع اسلام...

کتاب "تحلیل واقعه عاشورا" مشتمل بر چهار سخنرانی از استاد مطهری درباره حادثه کربلاست که در زمانها و مکانهای مختلف ایراد شده است. امید است با تامل در محتوای غنی این کتاب دل خود را هر چه بیشتر عاشورایی کنیم. این کتاب توسط انتشارات صدرا در قطع جیبی و با 120 صفحه به چاپ رسیده است.

 

وظیفه پیغمبر و وظیفه امام:

کاری که یک پیغمبر انجام میدهد مبارزه مستقیم با کفر و شرک، با ظلمها و بی عدالتیها، با خرافات و بالاخره با کفر صریح است. پیغمبر جریانی را به وجود می آورد، به اصطلاح امروز انقلابی را بپا میکند، یک وضع نوی را به وجود می آورد. امام چه وظیفه ای دارد؟

ما در مورد وظیفه امام معمولا می گوییم امام حافظ و نگهدارنده آن جریانی است که پیغمبر به وجود آورده است. حرف درستی است ولی شکل قضیه چیست؟ ببینیم که چه قضایایی و چه وضعی رخ میدهد که احتیاج به وجود امام هست و افرادی نظیر علی بن ابیطالب و حسین بن علی باید که این میراث نبوی را حفظ کنند. این حفظ کردن چگونه است؟

ممکن است افرادی این جور خیال کنند، بگویند که پیغمبر مانند آن کسی است که در ابتدا این مسجد را ساخته است. امام کیست؟ امام آن کسی است که بعد از آنکه بتارفت حافظ و نگهبان این بناست. اگر حفظ و نگهبانی در همین حد می بود افراد عادی هم حفظ می کردند و کار بسیار مشکلی نبود.

صفحه 43 کتاب تحلیل واقعه عاشورا

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس