کتاب "تنها گریه کن" روایت اشرف سادات منتظری (همراه با مسابقه + جوایز نقدی) حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 700000 ریال
قیمت برای شما: 525,000 ریال 25 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 26 خرداد 1400

توضیحات

رمان اتاق نوشته ی اما داناهیو و به ترجمه ی زهرا آلوشی توسط انتشارات نیک فرجام به چاپ رسیده است 

نظر مایکل کانینگهام نویسنده ی آمریکایی در مورد رمان اتاق :

رمان اتاق ناب‌ترین اثر هنری است. نمی‌توانم آن را با اثر دیگری مقایسه کنم و این بزرگ‌ترین تعریف و ستایش از آن است. به این بسنده می‎‌کنم که این کتاب اثری قوی با زیبایی غم‌انگیز و الهام بخش است.

این کتاب در سال 2011 برنده‌­ی جایزه­‌ی اورنج انگلیس و هم­‌چنین در همین سال جایزه‌­ی ادبیات معاصر کشورهای مشترک­‌المنافع را به خود اختصاص داد. و در سال 2010 از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز شد

در بخشی از کتاب اتاق می خوانیم:

امروز پنج ساله شدم. دیشب که واسه خوابیدن داشتم می رفتم توی کمد، اون موقع چهار ساله بودم. وقتی که توی اون تاریکی، تو تختخوابم چشم باز کردم؛ یکدفعه انگار به اجی مجی لاترجی خوندم و شدم پنج ساله. قبلش چی؟ سه ساله بودم، از اون قبل ترش هم دو ساله بودم؛ قبل تر، قبل ترش هم یک سالم بود و قبل از اون هم زیر صفر. «یعنی من زیر به سال هم بودم؟»
مامان کش وقوسی به خودش میده و میگه: «هان؟» هون بالا، تو آسمون بودم؛ قبل از یک سال، منفی یک سال، منفی دو سال، منفی سه؟» وف، نه. تو تا اون وقتی که پایین نبودی که شمارش شروع نشده بود.» .
من از اون بالا، از تو نورگیر سقف اومدم پایین. تا اون وقت که نیومده بودم تو همیشه تنها و ناراحت بودی.» .
آخ آخ آخ، آره، دقیقا.» مامان از روی تخت خم میشه و کلید برق رو میزنه. همه چیز یکدفعه روشن میشه و من درست سر موقع چشمهام رو میبندم. بعد یواشکی یکی رو باز می کنم و بعد هم اون یکی رو. ..
مامان میگه: «آخ که نمیدونی چقدر گریه می کردم؛ اون قدر که همه ی اشکهام خشک شده بودن. درست همین جا خوابیده بودم و مدام ثانیه شماری می کردم.»
می پرسم: «ثانیه می شمردی؟ چند ثانیه شد؟» . طوه خیلی. شاید میلیونها ثانیه.» هه، این جوری نگو، درستش رو بگو.» مامان میگه: «خب من که از اول همه رو نشمردم. حسابش درست تو دستم نیست.» و بعد لبخند می زنه.....

کتاب اتاق از کجا شکل گرفته است:

داناهیو این داستان را با تاثیرپذیری از ماجرای پسر ۵ ساله به نام فیلیکس در پرونده ای فریتزل نوشت پرونده فریتزل درباره مرد اتریشی است که دخترش را به مدت ۲۴ سال در یک اتاق حبس کرد و از او صاحب ۷ فرزند شد که فیلیکس نام کوچکترین فرزند است که در زمان فاش شدن راز سیاه فریتزل تنها ۵ سال داشت

بر اساس این واقعه و با اقتباس از این رمان جذاب و موثر فیلم هایی به نام دختری در زیرزمین و اتاق ساخته شده است که توانسته اند جوایز بسیاری را کسب کنند.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس