کتاب 📕 24 ساعت تا مرگ 📕 جدیدترین اثر انتشارات خادم الرضا (ع) حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 60000 ریال تاریخ بروزرسانی: شنبه 30 مرداد 1400

توضیحات

سری اول از کتاب های یاران ناب که توسط انتشارات یا زهرا منتشر شده است به اسم یاد امام و شهدا به ذکر خاطراتی از حضرت امام خمینی (ره) می پردازد . خاطراتی از یک انقلاب و غیرت یک ملت.

 

پشت جلد کتاب:

حضرت امام با بزرگواری و عنایت و شادابی حرف‌ها را گوش کردن. بچه ها هم دست امام را به کرات بوسیدند و به چشمشان می کشیدند و امام هم با بزرگواری با بچه ها برخورد می کردند. بعد از صحبت‌های برادر رضایی اما مدتی سکوت کرده و سپس مطالبی فرمودند که جواب سوال همه بچه‌ها بود.

ایشان فرمودند:« شما قدر خودتان را بدانید و باید خدا را شکر کنید که در مقطعی به دنیا آمده اید که دفاع از اسلام و قرآن بر عهده شما گذاشته شده است.» سپس ادامه دادند :« از کشتن نترسید و از کشته شدن هم و هراسی نداشته باشید چه بکشید و چه کشته شوید در هر دو حالت اجر خود را برده اید و پیروز شده اید.«

بروید و مطمئن باشید... :

روز دوم بهمن ماه سال ۱۳۶۴، چند روز قبل از عملیات والفجر ۸، به اتفاق چند تن از فرماندهان خدمت حضرت امام رسیدیم. با توجه به سوابقی که در عدم موفقیت رزمندگان در عبور از رودخانه های دجله و فرات در عملیات بدر و خیبر داشتیم و با توجه به طغیان و سرکش بودن اروندرود، نگران بودیم که مثلا اگر ما چند هزار نفر نیرو را از این رودخانه عبور بدهیم، چه خواهد شد؟ از طرفی برای تثبیت مواضع تصرف شده، در مقابل خود، دشمن، و در پشت سر، رودخانه را داشتیم. مجموعه این عوامل، باعث نگرانی ما شده بود.

اما بعد از آن که خدمت حضرت امام رسیدیم، آن بزرگوار با آن حال و سن زیاد، حدود نیم ساعت از روی نقشه به دقت توضیحات ما درباره عملیات را گوش دادند و نگرانی ما را هم متوجه شدند. سپس فرمودند: «شما به خداوند اعتماد داشته باشید، اصلا فرمانده کل قوا خداست. همان خدایی که به شما مأموریت داده که نماز بخوانید، همان خدایی که به شما امر کرده دفاع کنید. بروید و مطمئن باشید که پیروزید.» ما فرامین و توصیه های امام را سرلوحه کار قرار دادیم و به فضل الهی توانستیم در عملیات والفجر ۸، از اروندرود عبور کرده و «فاو» را به تصرف خود در آوریم.

صفحه 47 کتاب یاد امام و شهدا - خاطراتی از حضرت امام خمینی (ره)

پیشنهاد کتاب: مناجات الصالحین

پیشنهاد کتاب دعا: هادی الصالحین

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon