خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کلیات مفاتیح الجنان انتشارات پیام عدالت


قیمت پشت جلد: 2000000 ریال
قیمت برای شما: 1,900,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 29 خرداد 1402

توضیحات

کتاب کلیات مفاتیح انتشارات پیام عدالت در قطع پالتویی یکی از زیباترین و نفیس ترین آثار این انتشارات می باشد. این مفاتیح الجنان که نوشته شیخ عباس قمی می باشد به صورت کامل گردآوری شده و با ترجمه روان فارسی از دکتر الهی قمشه ای و شیخ انصاری به چاپ رسیده است.

پیشنهاد ما: کتاب کامل الزیارات

مفاتیح الجنان چیست؟:

مفاتیح الجنان رایج ترین کتاب دعا میان مسلمانان می باشد. در نسخه کامل این کتاب انواعی از دعاها قرار گرفته است تا مایه آرامش دلهای مسلمین باشد. 

مطالب ذکر شده در این کتاب ارزشمند شامل دعا، زیارات، زیارات معصومین، دعاهای روز های هفته، اعمال ماه های مختلف، آداب و رسوم دینی و... می باشد. در کتاب "کلیات مفاتیح الجنان انتشارات پیام عدالت" نیز به این دلیل که نسخه کامل از این کتاب شریف می باشد، تمامی این مطالب گردآوری شده است.

عباس بن محمد قمی مشهور به شیخ عباس قمی به نوعی مولف کتاب مفاتیح می باشد. او تلاش کرده است تا دعاهایی که از سندیت برخوردارند و یا مشهور می باشند را به طور تمام و کمال در این کتاب بیان کند.

انتشارات پیام عدالت در همین راستا تلاش کرده است تا نسخه ای کامل و جامع از این کتاب شریف را به همراه ترجمه ای روان از دکتر الهی قمشه ای در جلدی بسیار نفیس و زیبا به چاپ برساند.

پیشنهاد ما: خرید مفاتیح الجنان

محتوای مفاتیح الجنان:

فهرست و محتوای این کتاب یکی از غنی ترین ها می باشد.

در ابتدایی ترین بخش از هر کتاب مفاتیح الجنان تعدادی از سوره های قرآن کریم از جمله یس، الرحمن، واقعه، جمعه، شمس، کافرون، توحید و... به همراه فضائل و ترجمه روان فارسی قرار گرفته است

در ادامه نیز این کتاب به شش باب مختلف تقسیم می شود که هر باب نیز دارای فصول مختلفی در خود می باشد. این باب ها به ترتیب عبارتند از:1. ادعیه 2.نماز های مستحبی 3.ادعیه و عوذات آلام و اسقام 4. ادعیه منتخب از کتاب شریف کافی 5.بعض احراز و ادعیه موجزه 6.خواص بعضی سور و آیات و ادعیه و غیره

یکی از نیاز های هر مسلمانی در ماه مبارک رمضان دسترسی راحت به دعاها و نماز های هر روز از این ماه مبارک می باشد تا از مهمانی خداوند بیشترین استفاده را ببرد.

دقیقا از نکات بسیار جذاب این کتاب محتوای غنی آن در باب ماه مبارک رمضان می باشد که سعی شده است تمامی ادعیه و زیارات و نمازهای این ماه به صورت دسته بندی شده و در بخشی خاص به همراه ترجمه ای روان قرار داده شود.

در همین عنوان می توان به اعمال و دعاهای هر روز از این ماه مبارک، اعمال مخصوص شب های قدر، نماز های هر روز از ماه رمضان، دعای سحر، دعای ابوحمزه ثمالی، دعای افتتاح و افظار و... اشاره کرد.

مفاتیح الجنان نفیس پالتویی:

"کلیات مفاتیح الجنان انتشارات پیام عدالت" بدون شک یکی از خیره کننده ترین کتاب های کامل مفاتیح می باشد.

بر روی جلد این کتاب که به صورت چرم می باشد نگاره های ایرانی اسلامی بسیار زیبایی حک شده است که زیبایی های این کتاب را چند برابر می کند. همچنین بر روی جلد علامت کلیات و مفاتیح الجنان به خطی بسیار زیبا قرار گرفته است.

این کتاب به صورت رنگی به چاپ رسیده است به همین دلیل در حاشیه های هر صفحه می توانیم نقشی بسیار زیبا ببینیم که سبب زیبایی بخشیدن به این کتاب شده است.

همچنین در متن عربی این کتاب تمامی کلمات «اللهم» «الله» و... متفاوت از سایر کلمات با رنگ قرمز نگاشته شده است و در زیر متون عربی نیز ترجمه روان فارسی از دکتر الهی قمشه ای و استاد شیخ انصاری با رنگ آبی قرار گرفته.

مفاتیح الجنان با خط کامپیوتری و خوانا:

صحیفه حاضر با یک رسم الخط نوین و چشم انداز زیبا و خوانا، و با استفاده از فونت رایانه ای نسخ عربی به چاپ رسیده، که مانع از خستگی و ضعف چشم علاقه مندان می باشد.

جهت آن که خوانندگان، آیات قرآن و ادعیه و زیارات را به راحتی و به آسانی قرائت کنند و همچنین چون بیشتر کلمات عربی و فارسی مشابه و نظیر هم می باشند از آوردن حرکات اضافه و غیر ضروری بر روی کلمات خودداری شده است تا زیبایی و در عین حال خوانایی کتاب دوچندان شود.

دعای جوشن کبیر از کیست؟

این دعا در کتاب های بلد الامین و مصباح مفعمی آمده، از حضرت سیدالساجین از پدر ایشان از جد بزرگوارش حضرت رسول روایت شده:

این دعا را جبرئیل برای آن حضرت در یکی از جنگ ها فرود آورد، در حالی که زره سنگینی بر تن آن جناب بود به گونه ای که سنگینی آن بدن مبارک آن حضرت را به درد آورده بود.

جبرئیل عرضه داشت: یا محمد پروردگارت به تو سلام می رساند و می فرماید این جوشن (زره) را از تن خود بیرون کن و این دعا را بخوان که برای تو و امتت موجب ایمنی است. 

سپس شرحی در فضیت این دعا فرموده که از جمله هر که آن را بر کفنش بنویسد خدا به احترام آن او را به آتش نمی افکند و هرکه آن را در اول ماه رمضان با نیت خالص و دلی پاک بخواند، حق تعالی بهره مندی را روزی او می کند و بهشت بر او واجب می شود.

در پایان روایت آمده که امام حسین فرمود: پدرم علی ابن ابیطالب به حفظ  این دعا وصیت کرد و نیز اینکه آن را بر کفن ایشان بنویسم و به اهل خود تعلیم دهم و آنان را به خواندنش ترغیب نمایم. 

این دعا مشتمل بر هزار نام از نام های خداست و اسم اعظم نیز در آن است. برای تهیه انواع مفاتیح الجنان از سایت حاجت بوک هم می توانید اقدام نمایید.

پیشنهاد ما: چاپ کتاب دعا برای اموات

قیمت و خرید کلیات مفاتیح پیام عدالت:

این کتاب ارزشمند همانگونه که ذکر شد در 1580 صفحه کلیات مفاتیح شیخ عباس قمی را گردآوری کرده و در قالبی بسیار نفیس و زیبا جا داده است.

جلد چرمی و نگاره های جذاب ایرانی اسلامی حک شده بر روی این صحیفه، به همراه کیفیت بالای چاپ دلیلی بر آن شده است تا قیمت این کتاب بسته به این محصول جذاب بسیار معقول و منطقی باشد.

در محتوای این کتاب نیز هیچ کم و کاستی وجود ندارد و تلاش شده است تا با آوردن فضائل، سندیت ها و بخش های مختلف مفاتیح، خود را از سایر کتاب های کلیات جدا سازد و اثری بی همتا را خلق نماید.

قطع پالتویی این کتاب نیز دلیلی بر حمل راحت و آسان این اثر غنی شده است که در کنار تمامی این موارد این امکان را به شما عزیزان می دهد تا با درج یادبودی در ابتدای این کتاب، به عنوان یادبودی برای اموات از آن نیز استفاده کنید.

شما عزیزان می تواند کتاب نفیس "کلیات مفاتیح الجنان انتشارات پیام عدالت" را به راحتی از طریق فروشگاه اینترنتی کتاب قم خرید نمایید

علاوه بر آن، برای خرید عمده این کتاب با تخفیف ویژه و ارسال درب منزل می توانید با همکاران ما با شماره 09907631200 در ارتباط باشید.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس