خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب پنجاه سال عبادت


قیمت پشت جلد: 450000 ریال
قیمت برای شما: 423,000 ریال 6 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 26 دي 1402

توضیحات

امام خمینی (ره): این وصیت نامه هایی این عزیزان (شهدا) می نویسند مطالعه کنید، پنجاه سال عبادت کردید، خدا قبول کند، یک روز هم یکی از این وصیت نامه ها را بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید. به راستی این وصیت نامه ها انسان را به یاد شهدای صدر اسلام می اندازد. من شرمم می آید که خود را در مقابل این عزیزان سرشار از ایمان و عشق و فداکاری به حساب آورم...

سال ها از دفاع مقدس می گذرد. دوران نورانی و پرجاذبه ای که به فرمایش رهبر معظم انقلاب به یک گنج شباهت دارد. گنجی که زیبایی هایش با این وصیت نامه ها تا به امروز ماندگار مانده است. کتاب "پنجاه سال عبادت" حاوی متن وصیت نامه پنجاه تن از شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است.

مقدمه کتاب پنجاه سال عبادت:

سال ها از دفاع مقدس ميگذرد. دوران نورانی و پرجاذبه ای كه به فرمايش رهبر معظم انقالب به یک گنج شباهت دارد. در آن دوران جواناني به عرصه ی نبرد وارد شدند كه بنا به گفته روح خدا، خميني كبير: ره صد ساله را يك شبه طي كردند. آن جوانان مسير طولاني و پرمخاطره عارفان را كه با سجاده نشينی و عزلتگزينی حاصل شده بود يكباره پيمودند.

آنان در مسير كمال آنقدر اوج گرفتند كه از باورهای مادی ما فراتر رفتند. كه البته شايد، اين يكي از خصوصيات جهاد در راه خدا باشد؛ چرا كه در كتاب خدا آمده است: خدا مجاهدان را بر قاعدان نشستگان و بازماندگان از جهاد به اجر عظيم برتری داده. و كسی چه ميداند اجر عظيم خدا چيست!؟

بزرگان ميگويند: تا ميتوانيد از تجربه ديگران استفاده كنيد. كاری كنيد كه از فرصت كوتاه زندگي بهترين استفاده را ببريد.

در مسير دشوار زندگی كه با ناماليمات و سختي های بسيار همراه است بهترين تجربه را كساني اندوخته اند كه سير معنوی به سوی حضرت حق داشته و به خدا نزديك تر شده اند. كسي كه سفر نورانی به سوی حق داشته و تا اوج ملكوت پرواز نموده اين شخص ميتواند برای ما بهترين سرمشق و الگو برای پيمودن راه الی الله باشد و کلام او گره گشای مشكالت ما.

انسانی كه در آستانه بهشت قرار گرفته و چشمانش به ملكوت عالم باز شده، ملائک را كه به استقبال آمده اند نظاره گر شده و آماده سفر به معراج است بهتر ميتواند ما را نصيحت كند.

و اينجاست كه آن پير فرزانه، آن بازگشته از سفر من الحق الی الخلق، به ما اين مطلب مهم را يادآوري فرمود كه: اين وصیت نامه ها را بخوانيد... پنجاه سال عبادت كرده ايد و... بنده و امثال من زياد هستند كه از کلام نوراني آن پير سفركرده به راحتی گذشته اند.

نه تفكری كردند و نه دقتی نمودند تا حداقل كسب فيضی نمايند. اما وقتی به سراغ وصيت های شهدا ميرويم با دنيايی شگفت روبه رو ميشويم. دنيايی كه گويی از ما بسيار فاصله دارد. گويی آنان برای شرايط امروز ما صحبت كرده اند.

گويی فهميده اند كه منشأ مشكلات ما از كجاست! بسياری از ما فكر ميكنيم چون گرفتاريم از خدا دوريم. اما شهدا ثابت ميكنند: حقيقت اين است كه چون از خدا دوريم گرفتاريم.

گزیده اول کتاب پنجاه سال عبادت:

وصیت نامه شهید چمران

وصیت میكنم...

وصیت ميكنم به كسی كه او را بیش از حد دوست ميدارم! به امام موسی صدر! كسی كه او را مظهر علی ميدانم! او را وارث حسین میخوانم! كسی كه رمز طایفه  شیعه، و افتخار آن، و نماینده هزار و چهار صد سال درد، غم، مبارزه، سرسختی، حق طلبی و بالاخره شهادت است! آری به امام موسی

وصیت ميكنم...

برای مرگ آماده شده ام و این امری است طبیعی كه مدت هاست با آن آشنا شده ام. ولی برای اولین بار وصیت ميكنم. خوشحالم كه در چنین راهی به شهادت میرسم.

خوشحالم كه از عالم و مافی ها بریده ام. همه چیز را ترک گفته ام. قید و بندها را پاره كرده ام. با آغوش باز به استقبال شهادت میروم. از اینكه به لبنان آمدم و پنج یا شش سال با مشكالتی سخت دست به گریبان بودهام متأسف نیستم.

از اینكه آمریكا را ترک گفتم، از اینكه دنیای لذات و راحت طلبی را پشت سر گذاشتم، از اینكه دنیای علم را فراموش كردم، از اینكه از همه زیبايی ها و خاطره زن عزیز و فرزندان دلبندم گذشته ام، متأسف نیستم...

از آن دنیای مادی و راحت طلبی گذشتم و به دنیای درد، محرومیت، رنج، شكست، اتهام، فقر و تنهایی قدم گذاشتم. با محرومیت همنشین شدم. با دردمندان هم آواز گشتم.

از دنیای سرمایه داران و ستمگران گذشتم و به عالم محرومین و مظلومین وارد شدم. با تمام این احوال متأسف نیستم...

صفحه 46 کتاب پنجاه سال عبادت

گزیده دوم از کتاب پنجاه سال عبادت:

وصیت نامه شهید 12 ساله، شهید رضا پناهی

هرکس من را طلب میکند مرا می ‌یابد، و کسی که مرا یافت مرا میشناسد، و كسی كه مرا شناخت مرا دوست خواهد داشت. وکسی که من را دوست داشت، عاشق من میشود. و کسی که عاشق من میشود، من عاشق او میشوم و کسی که من عاشق او شوم، او را میکشم و کسی که من او را بکشم، خون بهایش بر من واجب است، پس خون بهای او من هستم

هدف من از رفتن به جبهه این است که، اولا به ندای «هل من ناصر ینصرنی« لبیک گفته باشم و امام عزیز و اسلام را یاری کنم. و آن وظیفه ای را که امام عزیزمان بارها در پیام ها تکرار کرده، که هر کسقدرت دارد واجب است که به جبهه برود، و من میروم تا به پیام امام لبیک گفته باشم.

آرزوی من پیروزی اسلام و ترویج آن در تمام جهان است و امیدوارم که روزی به یاری رزمندگان، تمام ملت های زیر سلطه آزاد شوند و صدام بداند که اگر هزاران هزار کشور به او کمک کنند او نمیتواند در مقابل نیروی اسلام مقاومت کند.

من به جبهه میروم و امید آن دارم که پدر و مادرم حتی اگر شهید شدم، ناراحت نباشند. چون من هدف خود را و راه خود را تعیین کرده ام و امیدوارم که پیروز هم بشوم.

پدر و مادر مهربان من! از زحمات چندین ساله شما متشکرم. من عاشق خدا و امام زمان گشته ام و این عشق هرگز با هیچ مانعی از قلب من بیرون نمیرود، تا اینکه به معشوق خود یعنی الله برسم. و به حق که ما میرویم که این حسین زمان و خمینی بتشکن را یاری کنیم و به حق که خداوند به کسانی که در راه او پیکار میکنند پاداش عظیم میبخشد.

من برای خدا از مادیات گذشتم و به معنویات فکر کردم، از مال و اموال وپدر و مادر و برادر و خواهر چشم پوشیدم، فقط برای هدفم یعنی الله.

صفحه 119 کتاب پنجاه سال عبادت

پیشنهاد ما: کتاب توحید مفضل

پیشنهاد ما: کتاب سلام بر ابراهیم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس