خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 950000 ریال
قیمت برای شما: 750,500 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

انسان بر اساس اعتقادی که دارد، عمل می کند و روزگار به همین رویه پیش می رود.با توجه به این حقیقت، شدت نیاز به مصلحی جهانی که با داشتن قدرتی الهی بتواند ریشه این همه مشکل را بخشکاند و شرایط دنیا را آن طوری فراهم کند که فطرت هر انسانی به دنبالش است، کاملا آشکار می شود.

بزرگی از نسل پیامبر رحمت که در آخرالزمان با قیام جهانی خود برای همیشه تمام دنیا را از لوث ظلم و ظالم و فساد و مفسد پاک می کند و حکومت عدل جهانی تشکیل می دهد.

در "کتاب مهدی" به قلم سید مهدی مجتهدی سیستانی به بررسی تحقیقی همه ابعاد شخصی و شخصیتی آن نور دو عالم پرداخته شده است، به امید آنکه راهبر هدایت جویان باشد. این کتاب توسط انتشارات جمکران در قطع رقعی و با 378 صفحه به چاپ رسیده است.

اندیشه مصلح جهانی در یهودیت:

از آثار يهود، کتابی به نام عهد عتیق باقی مانده است که - طبق نظر آنها - دربردارنده کتب برخی پیامبران یا اصحاب بزرگ ایشان است. در لابه لای این کتاب ها بارها به ظهور مصلح جهانی تذکر داده شده است؛ از جمله:

کتاب دانیال پیامبر در آن وقت، سرور بزرگ میکائیلی خواهد ایستاد (قیام خواهد کرد)... و در آن زمان، قوم تو - هر کسی که در کتاب مکتوب شده مقدرشده) - نجات خواهد یافت و از خوابندگان در خاک و زمین مردگان بسیاری بیدار خواهند شد؛ بعضی جهت حیات ابدی و بعضی از برای شرمساری و حقارت ابدی.

در این عبارت، به دو مسئله قيام - به طور اجمالی - و رجعت خوبان و بدان تصریح شده است.

کتاب حگی: خداوند شکرها چنین می فرماید: ... تمامی طوایف را به هیجان می آورم و مرغوب تمامی طوایف خواهد آمد.

در این عبارت، او به یکی از مقدمات مهم ظهور، یعنی جنبش مردمی - اجمالا - وثانيا انتظار همه طایفه ها برای شخص مورد انتظار تصریح شده است.

کتاب اشعياء پیامبر: ...و روح خدا... ذلیلان را به عدالت حکم خواهد کرد و برای مسکینان زمین به راستی تنبیه خواهد نمود و زمین را به عصای دهانش زده، به روح لب هایش شریر را خواهد کشت.

در این عبارت، به نجات جهانی مسکینان و عدالت گستری در بین افراد سطح پایین جامعه نوید داده شده است

صفحه 15 کتاب مهدی

پیشنهاد ما: انتشارات هادی مجد

کیفیت ولادت آن حضرت از زبان حکیمه خاتون:

حکیمه، خواهر امام هادی می گوید: امام حسن عسکری مرا نزد خود فراخواند و فرمود: ای عمه! افطار نزد ما باش که شب نیمه شعبان است و خدای تعالی امشب حجت خود را بر زمین ظاهر میکند. گفتم: مادر او کیست؟ فرمود: نرجس. گفتم: فدای شما شوم، اثری در او نیست.

فرمود: همین است که به شما میگویم. من پیش نرجس رفتم و چون سلام کردم و نشستم، نرجس آمد کفش مرا در بیاورد و گفت: ای بانوی من و بانوی خاندانم! حالتان چطور است؟ گفتم: بلکه تو بانوی من و بانوی خاندان من هستی.

او از کلام من ناخرسند شد و گفت: ای عمه جان! این چه فرمایشی است؟ من بدو گفتم: دخترکم! خدای متعال امشب به تو فرزندی عطا فرماید که در دنیا و آخرت، آقاست. نرجس خجالت کشید و حیا نمود.

... نیمه های شب به نماز شب برخاستم، درحالیکه نرجس خوابیده بود و رخدادی برای وی نبود. سپس برای تعقیبات نشستم و پس از آن نیز دراز کشیدم. ناگهان هراسان بیدار شدم و او همچنان خواب بود. سپس برخاست و نماز گزارد و خوابید.

... من به قرائت سوره سجده و پس مشغول شدم که ناگهان نرجس هراسان بیدار شد و حالت زایمان بدو دست داد و او و مرا چرتی گرفت و با حس کردن سرورم (مهدی) بیدار شدم و روپوش را کنار زدم و او را دیدم که در حال سجده \ است. چون در آغوش کشیدمش، دیدم پاک و نظیف است.

صفحه 92 کتاب مهدی

چه می شد اگر او ظاهر بود؟

.. اگر امام زمان و در بین مردم ظاهر بود، آنها میتوانستند در مواقع احتياج، خدمتش برسند و با دیدن ایشان در عقیده و عمل راسخ بمانند و به حقانیت مذهب خود دلگرم باشند.

جواب: قطعا اگر مانعی از ظهور نبود و دلیلی هم برای غیبت وجود نداشت، این سخن خوبی بود، اما گفتیم که غیبت، علت های فراوانی دارد.

٢. اگر امام، ظاهر بود و در یکی از شهرها به صورت عادی زندگی می کرد تا هنگام قیامش فرابرسد، چه محذوری داشت؟

جواب: از آن جا که طبق احادیث فراوان، مهدی بلك برضد ستمگران عالم قیام و همه را نابود خواهد کرد، وجود و ظهور عادی ایشان در بین مردم، همواره مورد توجه دو دسته قرار می گرفت؛

یکی، ستمدیدگان که به امید قیام حضرت، همیشه دور ایشان جمع می شدند و تقاضای قیام می نمودند و دیگری، ستمگرانی که وجود چنین شخصی را که می دانستند روزی قیام نموده، همه ایشان را نابود خواهد کرد، برنمی تابیدند. لذا با توجه به اجتماعی که وقت و بی وقت به گرد امام مشاهده می کردند، احساس خطر جدی نموده، از هیچ تلاشی برای از بین بردن ایشان فروگذار نمی کردند.

صفحه 207 کتاب مهدی

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس