خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب قبیله برمودا

مولف (پدیدآور) :

نجمه جوادی


قیمت پشت جلد: 1100000 ریال
قیمت برای شما: 869,000 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

آیا می دانستید که قاره آمریکا قبل از سفر اکتشافی کریستف کلمب، توسط مسلمانان کشف شده است؟ اعتقاد به ظهور منجی تنها در میان مسلمانان خاورمیانه وجود دارد؟

کتاب "قبیله برمودا" به قلم نجمه جوادی حاصل دو سال تحقیق پیرامون سرخپوستان آمریکای شمالی (داکوتا) است تا بتواند داستان واقعی این قبیله ناشناخته را بیان کند. قبیله ای که مشخص می کند مسلمان بودن فراتر از مرز ها و کشور هاست و حتی در دورافتاده ترین نقاط هم می توان اعتقاد به وجود منجی را مشاهده کرد.

پیشنهاد ما: کتاب سلام بر ابراهیم

در پشت جلد کتاب قبیله برمودا می خوانیم:

به کشتی می رسیم. روی عرشه دراز می کشم. هوا خوب است. با محاسبات نجومی من، الان باید در فصل تابستان باشیم. به یاد شب گذشته می افتم و جشنی که برایمان گرفته اند. همه چیز زیبا بود. لباس ها همه از پوست حیوانات و زنان با حجب و حیایی خاص پذیرایی را انجام می دادند.

تنها کسی که لباسش مناسب نبود، ماماشیشا پیرزن جادوگری بود که با کارهایش باعث شگفتی قبیله می شد. او نمی دانست من راز تمام آنچه را او با گیاهان انجام می دهد، می دانم.

ابرها جلو نور ماه را می گیرند. مردم قبیله فکر می کنند که این کار جادوگر است. وقتی خدا نداشته باشی، از نادانی ات استفاده می کنند و همه آنچه را از آن خداست متعلق به خودشان می دانند.

سفری برای یافتن خشکی در آن سوی دریای تاریک:

کتابها و وسایلی را که از قبل جمع کرده ام، برمیدارم. مرکبم را زین کرده ام - منتظرم تا پدر بیاید. مادر قرآنی در دست دارد؛ مثل همیشه که محمد را بدرقه میکند چشم هایش پر از اشک شده است و کاسه آب در دست دیگرش میلرزد. برادرم از اهل و عیالش خداحافظی میکند. برای لحظه ای چهره پدر را می بینم که پشت آرامش همیشگی اش غمی سنگین روی صورتش نشسته است. پدر جلوتر میاید.

شمشیر پدربزرگش را که از نبردهای گذشته مانده، میگذارد پر شال دور کمرم. مرا تنگ در آغوش میگیرد و می گوید: «این تنها چیزی است که میتوانم به تو بدهم. مواظب خودت باش! دیشب در عالم رؤیا خودم را در هیبت پیرمردی ناتوان دیدم که چشم انتظار، بر در خرابهای نشسته بود. امید دارم که تو را یک بار دیگر ببینم.»

حرف هایش را توی گوشم میگوید تا مبادا مادر بشنود. بعد چشم هایم را می بوسد. دستانش را میگیرم و بدون اینکه سرم را بالا بیاورم، میگویم: «مرا حلال کنید. پسر خلفی نبودم.» مادر قرآن و کاسه آب را میدهد به خدمه. صورتم را توی دست هایش میگیرد و در چشم هایم خیره می شود. تاب نگاه به صورت خسته از فراقش را ندارم.

پایم را در لگام زین میگذارم و سوار می شوم. تا میخواهم مرکب را می کنم، متوجه ريحانه سادات میشوم که گوشه ای ایستاده، مرا نگاه میکند و لبخندی بر لب دارد. سرم را کمی به سمتش می چرخانم و خداحافظی میکنم؛ ولی او صورتش را به سمت دیگری می چرخاند و می رود.

نامه وزیر را که توصیه نامه ای است برای سفر، گذاشته ام بین کتاب هایی که درون خورجین است. کاروان بزرگی برای این سفر به راه افتاده است، تعداد زیادی از پسران درباری هم در آن هستند. آنها باید نامه حاکم را به شهرهای دیگر ببرند و از والیان بخواهند تا خراج سالانه را به خزانه قصر بیاورند...

صفحه 30 کتاب قبیله برمودا

معرفی و پیشنهاد ما: کتاب ریحانه بهشتی

در بخشی از کتاب قبیله برمودا می خوانیم...

با صدایی مثل صدای طبل از تیپی بیرون می آیم و با کمک چند نفر خودم را به ساحل میرسانم. محمود و کشتی بزرگشان رفته است، من مانده ام با چند مرد چینی که حالا عضوی از یک قبیله ایم. نمیدانم تا کی زنده خواهم ماند. آیرا مدام برایم غذایی عجیب با گیاهی به نام ذرت می پزد و اصرار دارد که آن را بخورم.

انگار راه گلویم بسته شده؛ ولی برای قدردانی از زحماتش غذا را به زحمت می خورم. تب های طولانی در شب و استخوان درد شدید دیگر توانی برایم نگذاشته. احساس میکنم لحظات پایانی عمرم فرا رسیده است. دلم برای مادرم تنگ شده، برای نگاه محبت آمیزش و برای دست نوازشی که بر سرم میکشید.

با خودم فکر میکنم وصیت نامه ای بنویسم و به ملازم بدهم تا با خودش به چین ببرد و به دست حاج محمود برساند. خوب میدانم انتظار بسیار سخت است و نمی خواهم مادر در انتظار آمدنم بماند.

چند روز است که آیرا به دیدنم نیامده! به او حق میدهم حتما او هم ناامید شده است. مدت زیادی ست که در بستر افتاده ام و حالا دیگر قدرت حرف زدن هم ندارم. از ملازم درباره آیرا می پرسم، او هم خبر ندارد. چشم هایم را میبندم و اشهدم را می خوانم. هنوز ذکرم تمام نشده که صدای آیرا را می شنوم.

این بار برایم جوشانده چند گیاه را آورده است. جوشانده را به زحمت می خورم. دلم میخواهد از او درباره چند روزی که نیامده بپرسم؛ اما نمی توانم. با لبخندی تشکر میکنم. آیرا انگار ذهنم را خوانده، او تعریف می کند که برای پیدا کردن گیاه مقدس به جنگل رفته و میگوید گیاه مقدس برایم خوب است. آیرا از امید برایم حرف می زند و خواب هایی که دیده .

تو باید زنده بمانی، تو مرد دریایی!

صفحه 186 کتاب قبیله برمودا

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس