خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب غلامرضا - جهان پهلوان تختی


قیمت پشت جلد: 480000 ریال
قیمت برای شما: 451,200 ریال 6 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 26 دي 1402

توضیحات

هرگاه سخن از مردی و مردانگی و رسم پهلوانی در میان باشد. نام جهان پهلوان غلامرضا تختی به ذهنمان خطور می کند. شخصی که حریف اصلی خود را در تشک نمی دید بلکه دشمن اصلی او بی عدالتی و ظلم بود. او گام در مسیر عدالت و مردانگی می گذاشت و برای همین غلامرضا تختی نامش جاودانه شد.

معرفی کتاب غلامرضا:

از پهلوانی غلامرضا برایمان بگو...:

سخن گفتن از پهلوانی که بعد از سالها هنوز هم در قلب مردم این سرزمین جای دارد و نامش به عنوان یک اسطوره برده می شود، کار آسانی نیست.

جوانی که همه مادران و پدران زحمت کش جنوب شهر او را فرزند خود میدانند و خالصانه از او یاد میکنند. کشتی گیری که در میان سختیها و مشکلات بزرگ شد و فاتح قله های افتخار برای هم میهنان خود گردید و هرگز خودش را میان عناوین و مدالها و شهرت گم نکرد.

قهرمانی که ورزش را با سیاست درآمیخت مقابل زورمداران و سلطنت طلبان ایستاد و هرگز به آرمانهای انسانی زندگی خود پشت نکرد. پهلوانی که مدال هایش به همه مردم ایران تعلق داشت و هیچ گاه از قشر ضعیف جامعه جدا نشد. او از مردم و با مردم و برای مردم بود. جوانمردی که همه پاداشها و جوایز و اندوخته اش به نیازمندان تعلق داشت و نشان داد که مال دنیا برایش هیچ اهمیتی ندارد. و آنچه برای او اولویت داشت شاد کردن دل یک انسان بود.

ورزشکاری که کسب مدال به هر قیمت هدف او نبود او اخلاق را با ورزش درآمیخت و الگویی شد برای همه آیندگان. و بالاخره اسطوره ای که رقیبانش در مدح او سخنها گفتند و در فراقش اشکها ریختند.

آری نوشتن و گفتن از این اسوه انسانیت کار آسانی نیست

او فرزند ایران و اسلام بود و از کسی که مانند پوریای ولی به مولایش امیرالمؤمنین علی (ع) اقتدا میکند غیر از اینها را توقع نداریم.

غلامرضا تختی فرزند این خاک و با مردم این دیار بود برای همین همه مردم ما در شادی او شاد بودند و در ناراحتی او اشک میریختند. مردم کاری نداشتند که چند مدال زرد و سفید از آوردگاه جهانی کسب کرده آنها در زوایای پیدا و پنهان زندگی پهلوان ،انسانیت درستی صداقت و احترام به هم نوع را مییافتند برای ،همین وقتی هم که در مسابقات هیچ مدالی کسب نکرد مانند زمان قهرمانی جهان او را بر دوش خود سوار کردند و به افتخارش فریادها کشیدند!

برشی ازکتاب غلامرضا :

رژیم شاه می خاست مرگ او را خودکشی معرفی کند، اما همان زمان بود که یکی از مجلات، علت مرگ او را دقیق تر از همه گفت :«تختی را خودکشی داده بودند».

و برای مشایعت او تا جایگاه ابدی، نزدیک به نیم میلیون نفر آمدند.

به قول جلال آل احمد«... از آن همه جماعت هیچ کس حتی برای یک لحظه به احتمال خودکشی فکر نمی کرد! آخر جهان پهلوان باشی و در بودن خودت، جبران کرده باشی نبودن های فردی و اجتماعی دیگران را و آن وقت خود کشی کنی!؟ این قهرمان که خاک خانی آباد را خورده بود هرگز به ناامیدی نمی اندیشید؛ آخر امید یک ملت بود، ملت ایران.»

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس