خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1150000 ریال
قیمت برای شما: 908,500 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

زرعه مامور خشن و بی رحمی است که با سربازان تحت فرمانش، جلوی رودخانه فرات در کربلا ایستاده و برای چندمین بار نمی گذارد امام حسین و یارانش مشک هایشان را از آب گوارای آن پر کنند...

کتاب "دزد و شاهزاده" به قلم مجید ملامحمدی روایتگر داستان زرعه، یکی از ماموران عمر سعد و پسری به نام پیمان است. کسی که بعد از حادثه کربلا دچار بیماری تشنگی می شود و هرچقدر آب می نوشد عطشش بر طرف نمی شود.

معرفی کتاب دزد و شاهزاده:

پس از اینکه زرعه اجازه پر کردن مشک ها از رود فرات را به امام نداد، امام او را نفرین می کند. زرعه بعد از واقعه عاشورا دچار تشنگی شدیدی می شود و شب و روز از مردم آب می طلبد اما هر بار که آب می آشامد عطشش برطرف نمی شود و باز هم تشنه است

زرعه بر اثر اتفاقی عجیب ناگهان به زمانه ما می آید و برای نوجوانی به اسم پیمان، وحشت و دردسر می آفریند. زرعه، پیمان را با زور به زمانه خود در کوفه می برد تا او را به عنوان غلام به ابن زیاد بفروشد و پولی برای درمان عطش خود به دست بیاورد.

پیمان از دست زرعه می گریزد و در شهر کوفه سرگردان می شود. او گرفتار کوفیان بی وفاست و به دنبال راه نجات تا اینکه...

گزیده ای از کتاب دزد و شاهزاده:

دلم برای رفتن به پشت بام عمارت دیده بانی و دیدن ستاره ها لک زده بود که مالک با انگشت اشاره آسمان را نشانم داد.

ببین هوا صاف نیست. از آمد و شد ابرهای کپه کپه پیداست که قرار است هوا ابری شود پس امشب نمی توانیم به دیدن ستاره ها برویم.

پرسیدم: پس چه کنیم؟ من حوصله زود خوابیدن را ندارم.

خندید و جواب داد: امشب یعنی سر شب پیش از صرف شام، در دیر برنامه هست. یک برنامه دعا خوانی بعدش هم نوبت به شام می رسد که همگی با هم، یعنی همه پدران روحانی و بقیه غلام ها در کنار هم شام می خوریم.

با کنجکاوی پرسیدم: مگر امشب چه شبی است؟

چشم چرخاند به دوروبر خود و گفت: توی اتاقت منتظر باش تا خبرت کنم. امشب برای ما نصرانی ها شب خاصی است. شبی که برای مریم مقدس دعا می کنیم و نذری می دهیم تا خواسته هایمان را بپذیرد.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس