خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 450000 ریال
قیمت برای شما: 355,500 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

چگونه برخی افراد با تنها یک ترفند، زندگی شان را متحول کردند!؟ کتاب "خیاطی مادام" مجموعه داستانی است که به ما می آموزد چگونه با یک خط فکری جذاب می شود آینده خود و یا حتی کشورمان را هم تغیر دهیم..

حمایت از تولید ملی علاوه بر رفع مشکلات اقتصادی که هدف اصلی تحریم هاست، می تواند سبب استقلال کشور و کاهش واردات و افزایش صادرات باشد و کتاب "خیاطی مادام" به قلم هدی حشمتیان نیز با مجموعه ای از داستان ها به سراغ موضوع تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی رفته است.

معرفی کتاب خیاطی مادام:

در سالیان اخیر به کرات و تکرار دیده ایم که مقام معظم رهبری از تولید داخل صحبت می کنند، خود باوری و تولید ملی را بر روی سال ها نام گذاری می کنند اما برای چه؟

حیله ها و حملات دشمن تنها به مقوله نظامی مختصر نمی شود بلکه وجوهی خاصی را در بر میگیرد که یکی از آنها هم تضعیف روحیه خود باوری در کشور ما می باشد. کشوری که بزرگ ترین سرمایه هایش، مردمانش هستند برای چه باید وابسته به نفت، گاز و ... باشد؟

در همین سالیان اخیر کم نبودند کسانی که به وطنشان عشق ورزیده اند وبرای پیشرفت کشورشان تلاش های بسیاری کرده اند. سختی های پیش رویشان را نادیده گرفته اند و هدفی که برای خود ترسیم کردند چیزی نبوده است جز موفقیت خود و کشور.

کتاب "خیاطی مادام" مجموعه داستانی است از همین انسان ها. مهم ترین نکته ای که در این اثر به آن پرداخته شده این است که وقتی از تولید ملی حمایت شود، چرخه تولید دوام خواهد داشت و همین موضوع سبب ایجاد و حفظ اشتغال پایدار می شود و جوانان زیادی را از معضل بیکاری و تبعات آن حفظ می کند.

حمایت از تولید داخل از زبان رهبری:

ما در این چند سال اخیر روی تولید خیلی تکیه کرده ایم و معتقدم تولید خیلی تاثیر دارد که حالا شماها خوب می دانید من هم اجمالا خواهم گفت.

آنچه من حالا در مرتبه اول می گیوم این است که تولید یک جهاد است. 

خطاب می کنیم و همیشه می گوییم که جهاد! امروز تولید، جهاد است؛ چرا؟ برای اینکه در معنای جهاد مکرر گفته ایم که جهاد عبارت است از آن تلاشی که ناظر به حمله دشمن و تحرک دشمن باشد، در مقابل دشمن باشد. هر تلاشی جهاد نیست؛ تلاشی که متوجه به حمله دشمن است این جهاد است.

خب امروز دشمنی دشمنان در مورد اقتصاد کشور از این واضح تر؟ پس تولیدگران عزیز که در این زمینه دارید عمل می کنید؛ این یک جهاد است.

گزیده ای از کتاب خیاطی مادام:

جلوی آینه قدی می ایستم، خودم را تماشا می کند، باورم نمی شود هم قد مادام هستنم که پشت سرم نوار پارجه ای گذاشته روی شانه ام و دارد اندازه ام را می گیرد.

تنم مورمور می شود. صورتش از روی شانه هایم پیداست، نزدیک صورتم. چندان هم سفیر مفید تر از من نیست، شاید یک پرده روشن تر.

بند که بیفتد به صورتم و این پشمک ها را که باد ببرد شاید عینهو مادام سفید بشوم. پس چرا این زن اینقدر فرق دارد با من؟

یعنی من هم اگر موهایم را آنطوری پشت سرم جمع کنم، نه این طوری که خانم جان از دو طرف می بافد و کمی هم سرخاب سفیداب بمالم به صورتم و یکی از همین رخت و لباس ها را هم بپوشم شبیه مادام می شوم؟ اما ادا و اطوارش را چه کنم؟ این با ناز حرف زدن و با فیس و افاده راه رفتنش را؟ اینها را انگار از بچگی یادشان می دهند...

صفحه 15 کتاب خیاطی مادام

پیشنهاد ما: کتاب جهاد تبیین

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس